O bezpieczeństwie na drodze ze skazanymi - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

O bezpieczeństwie na drodze ze skazanymi

Data publikacji 16.10.2019

W Oddziale Zewnętrznym w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie 30 lipca odbyło się spotkanie policyjnego profilaktyka z bielskiej drogówki z osadzonymi. Uczestnikami prelekcji byli skazani na karę pozbawienia wolności za popełnienie przestępstw w komunikacji publicznej. W prelekcji wzięło udział 25 osadzonych.

Podczas spotkania omówiono aktualny stan prawny uwzględniający zmiany w przepisach prawa o ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji wynikających z jazdy w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Skazani za przestępstwa komunikacyjne uczestniczący w takich spotkaniach przygotowywani są do wyjścia na wolność. Policjanci przypomnieli im zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Zwrócili również uwagę na główne przyczyny zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na terenie miasta i powiatu bielskiego.

Oprócz uzyskania wiedzy dotyczącej przepisów drogowych uczestnicy mogli wypróbować „alko-gogle”, które uświadamiają, jak dalece spożyty alkohol upośledza umiejętności motoryczne i szybkość reakcji kierowcy.

Profilaktyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym to ciągły proces. Jego adresatami są wszyscy, każdy z nas bowiem staje się jego uczestnikiem. Policjanci docierają do nie tylko do najmłodszych użytkowników dróg, młodzieży czy seniorów, ale także ludzi, którzy mają już w swojej przeszłości przestępstwa drogowe. Wszystko po to, aby na drogach Bielska-Białej i powiatu było bezpiecznej.