Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Dwóch nietrzeźwych kierujących „za jednym razem” zatrzymali policjanci z bielskiej drogówki

  Alkohol i nadmierna prędkość mogły doprowadzić do tragedii. Aż dwóch nietrzeźwych kierujących „za jednym razem” zatrzymali minionej nocy policjanci z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy. Najpierw zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który utracił panowanie nad pojazdem i wydachował, a chwilę później jego 51-letniego ojca, który przyjechał pomóc synowi. W czynnościach z nietrzeźwymi kierującymi pomagali im mundurowi z Komisariatu Policji w Czechowiach-Dziedzicach.

 2. Czechowiccy strażnicy miejscy ujęli i przekazali w ręce Policji nietrzeźwego kierującego

  Funkcjonariusze Straży Miejskiej ujęli 43-letniego mieszkańca województwa podkarpackiego, który na podwójnym gazie prowadził samochód. To nie jedyny kierowca, który w ostatnim czasie wpadł w ręce stróżów prawa za jazdę w stanie nietrzeźwości.

 3. Apelujemy o bezpieczne zachowanie się w ruchu drogowym

  W związku z utrzymującymi się od kilku dni niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i prognozowaną pogodą apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne i ostrożne zachowanie się w ruchu drogowym.

 4. "Bezpieczne Wakacje" z bielskimi policjantami

  Od początku wakacji odbywają się spotkania policjantów z dziećmi, młodzieżą i wczasowiczami, którzy spędzają wakacje na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Działania te prowadzą przede dzielnicowi oraz policjanci z bielskiej i katowickiej komendy zajmujący się profilaktyką ogólnoprewencyjną i ruchu drogowego. Działania podejmowane są we współpracy z innymi służbami i podmiotami.

 5. Policjanci z bielskiego oddziału prewencji zatrzymali nietrzeźwą kierującą.

  Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, pełniący służbę patrolową na terenie miasta zatrzymali kierującą, która prowadziła pojazd na podwójnym gazie.

 6. Nowy nieoznakowany radiowóz marki BMW już w służbie

  Nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator trafił kilka dni temu do bielskiej komendy. Nowoczesny samochód marki BMW 330i xDrive Sedan, wyposażony w benzynowy silnik 2.0 turbo, użytkują policjanci z drogówki. Mundurowi wyjechali już nim do służby, by zadbać o poprawę bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie.

 7. Motocyklista wjechał w przejście podziemne. Policjanci zatrzymali go po pościgu

  Nawet do 5 lat za kratami grozi 42-letniemu motocykliście, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca, który uciekał przed policyjnym pościgiem, łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali uciekiniera. Uciekał, gdyż jego jednoślad nie był zarejestrowany, a dodatkowo starosta wydał decyzję o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami.

 8. Trwają działania "Bezpieczny Weekend – Pierwszy Weekend Wakacji"

  Przed nami pierwszy weekend wakacji. W tym czasie może nastąpić nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na drogę wyjedzie więcej kierowców samochodów, motocyklistów i rowerzystów. Pierwszy weekend wakacji, to czas wytężonej pracy policjantów, których zwiększonej liczby należy spodziewać się na drogach. Uważajcie na siebie. Bezpiecznego weekendu.