Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Bielscy motocykliści rozpoczęli sezon

  Blisko tysiąc motocyklistów z Bielska-Białej i okolic rozpoczęło oficjalnie tegoroczny sezon. Tradycyjnie już miłośnicy dwóch kółek spotkali się na parkingu przy bielskiej ul. Warszawskiej, skąd wyruszyli w drogę do Ustronia, gdzie odbyła się msza święta w ich intencji. Dla policjantów z drogówki spotkanie to było doskonałą okazją do przypomnienia kierującym jednośladami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 2. Jubileuszowe spotkanie mundurowych z dziećmi

  Tradycją stały się coroczne spotkania mundurowych z wychowankami Domu Dziecka w Bielsku-Białej. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe. Upłynęła już bowiem dekada od czasu pierwszej wizyty stróżów prawa w bielskiej placówce. Nie zabrakło serdecznych życzeń, symbolicznych „Stu lat” oraz smakowitego tortu. Dla mundurowych spotkanie to było doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 3. Podsumowanie majowego weekendu na bielskich drogach

  Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak wyglądał długi majowy weekend dla policjantów ruchu drogowego, którzy jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Oprócz tego, mundurowi zwracali szczególną uwagę, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

 4. O bezpieczeństwie podczas 44 Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego

  2,5 tys. rowerzystów wyruszyło wczoraj w trasę 44 Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Ubrani w błękitne koszulki cykliści pojechali w 32-kilometrową trasę z Bielska-Białej do Czechowic-Dziedzic i drogę powrotną. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy oraz bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci, strażnicy miejscy i strażacy. Podczas rajdu stróże prawa przypomnieli rowerzystom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 5. Bezpieczny weekend majowy 2018

  Rozpoczął się długi weekend majowy. Duża grupa zmotoryzowanych wyruszy w trasę. Nad bezpieczeństwem podróżujących będzie czuwało wielu policjantów. Od 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku Policja rozpoczyna działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny weekend”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 6. Zacięta rywalizacja podczas Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

  Policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili wczoraj Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny BRD, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Uczniowie bielskich szkół rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach związanych ze znajomością przepisów ruchu drogowego. Sprawdzane były też umiejętności praktyczne z zakresu obsługi i eksploatacji pojazdów.

 7. Uczniowie z Mazańcowic triumfatorami Okręgowego Turnieju BRD

  Gospodarze - uczniowie z Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej w Mazańcowicach okazali się bezkonkurencyjni w Okręgowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który został rozegrany w mazańcowickim zespole szkolno–przedszkolnym. Zmaganiom uczniów przyglądał się I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Krzysztof Gałuszka wraz z naczelnikiem bielskiej drogówki, podkom. Krzysztofem Stankiewiczem.

 8. Jednośladem bezpiecznie do celu

  Wiosna i sprzyjająca pogoda wpływają na większą liczbę zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, o czym powinni pamiętać podróżujący samochodami. Tylko w miniony weekend na bielskich drogach doszło do 3 groźnych zdarzeń z udziałem kierujących jednośladami. Dlatego apelujemy o rozsądek i wyobraźnię!