Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Turniej wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego

  W Zespole Szkolno-Przedszkolnym i Gimnazjum w Mazańcowicach policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili powiatowy turniej z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, który został zorganizowany wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego przy wsparciu Starostwa Bielskiego.

 2. Podsumowanie działań „Bezpieczny świąteczny weekend – 2018”

  Święta Wielkanocne za nami. Przez cały świąteczny okres prowadzona była akcja „Bezpieczna Wielkanoc”. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 300 bielskich policjantów. Niestety, nie dla wszystkich kierujących spotkanie z nimi zakończyło się bez konsekwencji.

 3. W trosce o świąteczne bezpieczeństwo na drogach

  W świąteczny, Wielkanocny weekend, od 30 marca do 3 kwietnia, prowadzone będą przez policjantów z drogówki działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na naszych drogach. Spodziewany wzmożony ruch, w połączeniu ze zmiennymi warunkami pogodowymi, mogą stanowić dodatkowe utrudnienie dla kierujących.

 4. W trosce o bezpieczeństwo seniorów i osób niepełnosprawnych

  Jak nie dać się oszustom i domokrążcom? Jak uniknąć kradzieży i dlaczego warto nosić odblaski także w terenie zabudowanym – na te i szereg innych pytań odpowiadali policjanci w trakcie spotkania zorganizowanego przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej w ramach „Dni otwartych” dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych.

 5. „Kodeksy młodego rowerzysty” trafiły do uczniów

  Blisko 1800 „Kodeksów młodego rowerzysty” trafiło do nauczycieli wychowania komunikacyjnego w bielskich szkołach, dzięki zaangażowaniu Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz policjantów z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy. Bogato ilustrowane podręczniki ułatwią uczniom szkół podstawowych przygotowanie się do uzyskania karty rowerowej.

 6. Mecz Polska – Anglia – podstawowe informacje

  Dzisiaj o godzinie 18.00 na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej odbędzie się mecz młodzieżowych reprezentacji Polski i Anglii. Policjanci z Bielska-Białej, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji oraz strażnicy miejscy zadbają o bezpieczeństwo kibiców. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na wszelkie przejawy zakłócenia spokoju. Policjanci z drogówki będą kierować ruchem. Sympatyków piłki nożnej prosimy o korzystanie z komunikacji miejskiej.

 7. „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”

  Pod takim hasłem policjanci z bielskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych prowadzą akcję, której celem jest ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. Podczas ostatnich działań policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK oraz pracownikami PKP prowadzili kontrole w rejonach przejazdów kolejowych i rozdawali ulotki.

 8. Od dzisiaj mandat zapłacisz kartą

  Bielska policja otrzymała terminale płatnicze, dzięki którym można natychmiast uregulować należność za wykroczenie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i nie tracąc czasu. Trzeba pamiętać, że karta musi być własnoręcznie podpisana przez właściciela. Co najważniejsze, to nowoczesne rozwiązanie jest dostępne również dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie polską walutę.