Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach - projekt EDWARD na bielskich drogach

  19 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie trzecia edycja akcji pod nazwą EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych), w którą zaangażowana będzie również polska Policja.

 2. Bezpieczny powrót do szkoły

  Bielscy policjanci kontynuują cykl spotkań prowadzonych z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Dla policjantów koniec wakacji i początek roku szkolnego, to czas w którym w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły. „Wróć bezpiecznie do szkoły” to hasło przewodnie akcji bielskich policjantów, którzy spotkali się z młodzieżą i dziećmi w jednym z centrów handlowych w Czechowicach-Dziedzicach.

 3. Wróć bezpiecznie do szkoły!

  Po beztroskim wypoczynku dla dzieci i młodzieży nadchodzi czas nauki. Z kolei dla policjantów koniec wakacji i początek roku szkolnego, to czas w którym w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły. „Wróć bezpiecznie do szkoły” to hasło przewodnie akcji bielskich policjantów, którzy spotkali się z młodzieżą i dziećmi w jednym z centrów handlowych w Bielsku-Białej.

 4. Podsumowanie wakacji na bielskich drogach

  Wakacje dobiegły końca. Czas więc podsumować, jak wyglądały one na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Najważniejszą i najbardziej pozytywną informacją jest ta, że w czasie tegorocznych wakacji nie doszło do ani jednego śmiertelnego wypadku drogowego. Odnotowano również mniej wypadków. Mniej było też osób rannych.

 5. Bezpieczny powrót do szkoły

  W szkołach zabrzmiał już pierwszy dzwonek. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Po beztroskim wypoczynku nadszedł czas nauki. Aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, bielscy policjanci rozpoczęli działania profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły” w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny”.

 6. By droga do szkoły była bezpieczna

  Nadchodzi czas powrotów do szkół i przedszkoli. Aby jednak okres ten był bezpieczny, należy przypomnieć sobie jak prawidłowo poruszać się po drogach. Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w początkowych dniach września czuwać będą policjanci, którzy nie tylko przypomną najmłodszym obowiązujące przepisy, ale też udzielą ważnych rad.

 7. Aby wrócić bezpiecznie z wakacji… działania „Bezpieczny weekend”

  Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Jak co roku o tej porze należy liczyć się ze wzmożonym ruchem na drogach związanym z powrotami z wypoczynku. Dobra pogoda sprzyja korzystaniu nie tylko z samochodów, ale też z motocykli, motorowerów i skuterów. Mając na względzie zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym, od dziś od godziny 14.00 policjanci prowadzić będą wzmożone działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny weekend”.

 8. „Bezpieczna Autostrada”

  Wczoraj w siedzibie Polskiego Związku Motorowego przy ulicy Górczewskiej w Warszawie odbyła się inauguracja akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Bezpieczna Autostrada”, której celem jest zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat bezpiecznego korzystania z autostrad. W ramach działań Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji z Polskim Związkiem Motorowym przygotowało broszurę dot. podstawowych zasad mających wpływ na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na autostradach.