Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej


Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Road Safety Days na bielskich drogach

  Dzisiaj na bielskich drogach odbyła się akcja kulminacyjna prowadzonej w dniach od 16 do 22 września na terenie województwa śląskiego akcji pn. „ROAD SAFETY DAYS”, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Głównym celem akcji jest przede wszystkim realizacja założenia WIZJI ZERO, czyli dążenie do liczby ZERO wypadków drogowych oraz ZERO ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym.

 2. Poszukujemy sprawcy i publikujemy nagranie kradzieży

  Policjanci z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej poszukują sprawcy kradzieży portfela z pieniędzmi na szkodę 74-letniego seniora. Do przestępstwa doszło w bielskim Tesco przy ul. Stawowej. Złodziej wykorzystał moment nieuwagi seniora, wyrwał z jego ręki portfel z kwotą 2.300 zł i zbiegł. Publikujemy wizerunek sprawcy, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

 3. Piłeś? - sprawdź swoją trzeźwość

  Nietrzeźwi kierujący do nadal częsty widok na naszych drogach. Niestety zbyt częsty. Tylko od początku września policjanci zatrzymali 13 kierujących na „podwójnym gazie”. Przypominamy, że na każdym komisariacie policji znajduje się ogólnodostępne urządzenie do samodzielnego sprawdzenia stanu trzeźwości.

 4. Policyjne działania „Prędkość”

  Już jutro, 11 września 2020 roku, Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 5. Wypadek rowerzysty w Szczyrku

  Bielscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku z udziałem 32-letniego rowerzysty, do którego doszło wczoraj po południu na ulicy Beskidzkiej w Szczyrku. Kierujący jednośladem doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Apelujemy o ostrożną jazdę!

 6. Nietrzeźwy kierujący ciągnikiem siodłowym na ekspresówce

  Policjanci zatrzymali 55-letniego kierowcę tira, obywatela Turcji, który wczoraj po południu poruszał się ekspresówką w kierunku Cieszyna, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w Grodźcu. Trafił już do policyjnego aresztu. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi do dwóch lat więzienia.

 7. Grzybobranie - przypominamy o zasadach bezpieczeństwa

  Jesień to sezon wysypu grzybów w lesie, zatem miłośników grzybobrania nie brakuje. Apelujemy o rozwagę podczas jesiennych wypraw do lasu. W tym czasie zwracajmy szczególną uwagę na osoby w podeszłym wieku. Starajmy się zrobić wszystko, aby seniorzy w miarę możliwości nigdy samotnie nie wybierali się do lasu, zabierali naładowany telefon komórkowy i informowali, gdzie się wybierają. Idąc do lasu, ubierajmy się w wyraziste, jaskrawe kolory, a najlepiej zabierzmy ze sobą kamizelkę odblaskową.

 8. Nietrzeźwy wjechał terenówką w płot. Był poszukiwany przez sąd

  Dzięki zgłoszeniu świadka mundurowi z drogówki zatrzymali 28-latka, który mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu wjechał terenowym suzuki w ogrodzenie posesji. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany przez sąd, ponieważ ma do odbycia karę pół roku więzienia. Bielszczanin trafił do zakładu karnego. Tam poczeka na nowy wyrok, a za jazdę na podwójnym gazie grozi mu kara nawet 2 lat za kratami.