Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. O bezpieczeństwie z uczniami

  Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zagrożenia wynikające z korzystania z internetu, handel ludźmi oraz funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda były tematyką spotkania z uczniami Branżowej Szkoły I Stopnia nr 4 im. S. Staszica w Bielsku-Białej przy ul. Gorkiego. W spotkaniu, które odbyło się w ramach trwającej kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, uczestniczył także Bartosz Ciopiński z bielskiej szkoły nauki jazdy.

 2. Akcja bielskiej drogówki „Bezpieczni jesienią”

  Wczoraj wieczorem policjanci drogówki bielskiej komendy przeprowadzili działania pod hasłem „Bezpieczni jesienią”. Celem tej akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim podniesienie świadomości pieszych i rowerzystów, jak ważne są odblaski podczas poruszania się drogami po zmierzchu.

 3. „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”

  Policjanci z bielskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych uczestniczą w akcji „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”, której celem jest ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. W czasie wtorkowych działań policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK prowadzili kontrole w rejonach przejazdów kolejowych i rozdawali ulotki.

 4. Podsumowanie działań „Nie - dla prędkości” na bielskich drogach

  Wczoraj na bielskich drogach prowadzona była policyjna akcja „Nie – dla prędkości”. Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

 5. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”

  Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 6. „Zmień nawyki na dobre praktyki” - debata społeczna

  Wczoraj w Atrium Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej odbyła się debata społeczna pod hasłem „Zmień nawyki na dobre praktyki”, prowadzona w ramach Europejskiego Dnia Bez Śmierci Drogowej. W akcję, organizowaną przez Stowarzyszenie „Ecodrive” z Bielska-Białej, włączyli się policjanci z drogówki. W spotkaniu uczestniczył Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

 7. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach Bielska-Białej

  Dzisiaj we wszystkich krajach europejskich prowadzone są działania EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Ich nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja ta promuje „wizję zero”, czyli ZERO ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu. Policjanci z bielskiej drogówki włączyli się w akcję, by w czasie kontroli apelować do kierujących o ostrożną, zgodną z przepisami jazdę.

 8. Europejski Dzień Bez Śmierci Drogowej. Zaproszenie na debatę

  Już dzisiaj, 21 września o godzinie 16.30 w Atrium Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej przy ul. Wzgórze 16 odbędzie się debata społeczna pod hasłem „Zmień nawyki na dobre praktyki”, prowadzona w ramach Europejskiego Dnia Bez Śmierci Drogowej. W akcję, organizowaną przez Stowarzyszenie „Ecodrive” z Bielska-Białej, włączają się policjanci z bielskiej drogówki. Serdecznie zapraszamy!