Do aresztu za przemoc domową - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Do aresztu za przemoc domową

Data publikacji 06.09.2018

Najbliższe miesiące spędzi w reszcie 53-letni mężczyzna, który zaatakował maczetą swojego szwagra. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z Kobiernic, po kolejnej domowej awanturze. Odpowie też za znęcanie się nad krewnymi i kierowanie wobec nich gróźb. Za przestępstwa te grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w jednym z prywatnych domów w powiecie bielskim. 53-latek bez powodu zaatakował maczetą swojego szwagra. Mężczyzna zdołał się zasłonić przed ciosem w głowę. Doznał poważnego urazu ręki i trafił do szpitala. Po tym, jak gdyby nic się nie stało, sprawca poszedł do pracy. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali napastnika.

Mundurowi ustalili, że zatrzymany od dłuższego czasu znęca się fizycznie i psychicznie nad swoją 59-letnią siostrą oraz 61-letnim szwagrem. Wszczyna awantury, w trakcie których zwraca się do pokrzywdzonych wulgarnymi słowami, bije ich i grozi im pozbawieniem życia.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury i sądu. Sąd podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.