Wiadomości

Nożownik, który zaatakował policjantów trafił do aresztu

Data publikacji 05.01.2018

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 28-letni bielszczanin, który w czasie interwencji zaatakował policjantów nożem. Decyzję tę podjął wczoraj bielski sąd, na wniosek policji i prokuratury. Za przestępstwo to zatrzymanemu grozi teraz do 10 lat więzienia.

W minioną środę policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym, nietrzeźwym mężczyźnie z nożem w ręku. Sprawca szedł ul. Cieszyńską w kierunku ul. Michałowicza. Policjanci z komisariatu II podjęli interwencję wobec awanturnika, który na widok umundurowanych stróżów prawa zachowywał się agresywnie. W pewnym momencie rzucił w kierunku policjantów nożem. Na szczęście obaj wykazali się dużym refleksem i zdążyli w porę odskoczyć, unikając zranienia. Napastnik został obezwładniony i zakuty w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu.

Nazajutrz zatrzymany usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury i sądu. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.