Sprzedawał „lewe” papierosy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Sprzedawał „lewe” papierosy

Data publikacji 07.11.2017

Prawie 2600 papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości blisko 1800 zł zabezpieczyli policjanci z bielskiego pododdziału prewencji wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno – Skarbowego w Czechowicach-Dziedzicach w jednym z czechowickich sklepów. 46-letni właściciel „lewego” towaru odpowie za wykroczenie skarbowe, za które grozi mu wysoka kara grzywny.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej prowadzili czynności związane z realizacją nakazu doprowadzenia 46-latka, wydanego przez prokuraturę. Mundurowi zastali mężczyznę w prowadzonym przez niego sklepie w Czechowicach-Dziedzicach. W czasie kontroli ich uwadze nie umknęły paczki papierosów, które nie były zaopatrzone w polskie znaki akcyzy. W sklepie tym policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno – Skarbowego w Czechowicach-Dziedzicach zabezpieczyli 129 paczek papierosów różnych marek bez wymaganych znaków akcyzowych. 46-letni właściciel „lewego” towaru odpowie za wykroczenie skarbowe, za które grozi mu wysoka kara grzywny.


Przypominamy, że polskie przepisy zabraniają nabywania, przechowywania, przewożenia, przesyłania lub przenoszenia wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy.