Uwaga na kradzieże w lokalach! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Uwaga na kradzieże w lokalach!

Data publikacji 06.11.2017

Portfele z dokumentami i gotówką oraz telefony komórkowe giną w bielskich lokalach. Do kradzieży dochodzi zwykle w weekendy, kiedy w klubach przybywa gości. Niestety, w ślad za nimi podążają kieszonkowcy, którzy z powodzeniem wykorzystują nieostrożność, a czasem zwykłe niedbalstwo i lekkomyślność ofiar, kradnąc pozostawione bez opieki, wartościowe przedmioty.

Do kradzieży dochodzi w sytuacjach, w których czujność właścicieli jest najmniejsza. Tak było w niedzielę w nocy w lokalu przy ul. 1-go Maja, gdzie z kieszeni spodni bielszczanki zniknął telefon komórkowy marki LG o wartości 600 zł. Do kradzieży doszło także w lokalu przy Placu Rynek, gdzie łupem złodzieja padła torebka jednej z klientek, a wraz z nią dokumenty, klucze do mieszkania i ładowarka do telefonu.

Dlatego apelujemy do osób, które spędzają wolny czas w lokalach rozrywkowych, dyskotekach i pubach, aby:

  • dobrze zabezpieczali swoje portfele, telefony komórkowe oraz dokumenty,
  • zwracali uwagę na miejsca, w których pozostawiane są wartościowe przedmioty – torebki, portfele, telefony oraz marynarki czy kurtki. Odchodząc od stolika nie pozostawiaj tych rzeczy bez nadzoru. Wieszając ubrania w szatniach, które nie są dozorowane, należy liczyć się z ich utratą,
  • pieniądze i karty chowajmy w miejscach niedostępnych dla złodzieja.

Pamiętaj - nowo poznana osoba, która z pozoru wydaje się miła, adoruje i wspólnie bawi się na parkiecie może okazać się złodziejem. Osoba taka zrobi wszystko, aby uśpić czujność. Często udając nietrzeźwego obserwuje, wykorzystuje nadarzającą się okazję i okrada pozostawioną torebkę lub marynarkę wraz z dokumentami.