Wiadomości

Na remontowanym dworcu odnaleziono 7 granatów moździerzowych

Data publikacji 05.09.2017

Policjanci z Czechowic-Dziedzic przez ponad 3 godziny zabezpieczali teren remontowanego dworca autobusowego przy czechowickiej ul. Traugutta, gdzie odnaleziono 7 granatów moździerzowych z czasów II wojny światowej. Na czas usunięcia niewybuchów przez saperów z okolicy ewakuowano ponad 100 osób – mieszkańców i pracowników pobliskich placówek handlowych. Policjanci zorganizowali objazdy i kierowali ruchem.

Dzisiaj tuż po 10.00, w czasie prac ziemnych na terenie czechowickiego dworca autobusowego, operator koparki natknął się na 7 skorodowanych granatów moździerzowych z czasów II wojny światowej. Policyjni pirotechnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano ponad 100 mieszkańców okolicznych bloków, kamienic i placówek handlowych. Ewakuowani znaleźli na miejscu wsparcie. Działał sztab kryzysowy. Został podstawiony specjalny autobus. Większość spośród ewakuowanych znalazła jednak tymczasowe schronienie w pobliskiej remizie strażackiej oraz u bliskich lub znajomych.

Teren wokół miejsca, na którym niewybuchy spoczywały przez dziesiątki lat, zabezpieczyli policjanci i strażacy. W tym rejonie służby techniczne odcięły dostawy gazu i prądu. Policjanci zorganizowali objazdy i kierowali ruchem. Utrudnienia trwały ponad 3 godzin. Tuż po 13.00 niewybuchy zostały zabezpieczone przez saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach.

Ładowanie odtwarzacza...