Wiadomości

Policjanci z patroli wodnych edukują najmłodszych

Data publikacji 04.09.2017

Choć lato wielkimi korkami zbliża się do końca, policjanci z patroli wodnych pozostaną na swoich posterunkach aż do połowy września. Priorytetem ich zadań jest zapewnienie bezpieczeństwa na wodach i w okolicach kompleksów wodnych. Ostatnio mundurowi z patroli wodnych spotkali się przedszkolakami. Oprócz dobrej zabawy, była też nauka bezpiecznych zachowań nad wodą.

W okresie letnim w całym kraju wzrasta liczba utonięć. Niebezpieczne mogą być zarówno stawy, jeziora, jak i z pozoru niegroźne rzeki czy baseny. Szczególną uwagę należy zwracać zwłaszcza na dzieci, które niejednokrotnie bez opieki dorosłych korzystają z niestrzeżonych kąpielisk. Ważnym jest, aby od najmłodszych lat wpajać dzieciom zasady bezpiecznego przebywania nad wodą oraz korzystania z akwenów. Dlatego też policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku–Białej, podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą, propagują bezpieczny sposób spędzania wolnego czasu i uświadamiają zagrożenia związane z zabawą nad wodą.

W minionym tygodniu policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska-Białej sierż. szt. Wojciech Jakubiec wraz z sierż. szt. Markiem Kasprzyckim, w ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo”, przeprowadzili zajęcia związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. Spotkanie zostało zorganizowane nad Jeziorem Żywieckim i skierowane było do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Najmłodsi mieli okazję brać udział w pogadance i zabawach edukacyjnych na temat bezpieczeństwa nad wodą. Mogli oglądać sprzęt wykorzystywany w ratownictwie wodnym oraz przymierzać kamizelki ratunkowe. Następnie policjanci oraz ratownicy przeprowadzili na akwenie akcję ratunkową z wykorzystaniem łodzi patrolowo-ratowniczej.