Podstępem okradli starszą kobietę - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Podstępem okradli starszą kobietę

Data publikacji 20.12.2015

Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali 60-letnią kobietę i dwoje członków jej rodziny, którzy podstępem okradli 80-letnią bielszczankę. Łupem złodziei padło blisko 10 tys. zł. Wszyscy zatrzymani są już po zarzutach. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi im do 5 lat za kratami.

Sprawcy działali bez skrupułów. Jako cel obrali sobie starszą, samotną kobietę. Jedna ze sprawczyń weszła do mieszkania seniorki pod pretekstem rozmowy z jej mężem, który jak się okazało nie żyje od kilkunastu lat. Już w progu zaoferowała do sprzedaży narzuty, które demonstrowała w taki sposób, aby zasłonić widok na całe mieszkanie. W tym czasie do środka zakradli się jej wspólnicy, którzy splądrowali szafki i skradli oszczędności w wysokości blisko 10 tys. zł.

Kryminalni z komisariatu II w Bielsku-Białej od kilku tygodni mieli „na celowniku” tę trzyosobową grupę, która okradła bielszczankę. Kilka dni temu samochód, którym poruszali się sprawcy został dostrzeżony przez policjantów na bielskiej ul. Warszawskiej. Podróżujące nim osoby – dwie kobiety w wieku 60 i 43 lat oraz 48-letni mężczyzna - zostały zatrzymane. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Policjanci nie wykluczają, że osób pokrzywdzonych przez tę grupę może być więcej. Wczoraj prokurator zastosował wobec zatrzymanych policyjne dozory.