Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Telefony, telefony.. ."Łapki na kierownicę"

  Ruszyła ogólnopolska kampania "Łapki na kierownicę". Jej zadaniem jest uświadomienie kierujących, jak duże zagrożenie niesie za sobą używanie telefonu trzymanego w ręku podczas kierowania pojazdem. Partnerem akcji jest operator popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik.

 2. Motocyklisto, pamiętaj o bezpieczeństwie!

  Słoneczna pogoda to czas, kiedy na drogach pojawia się więcej motocykli. Oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, kierowcy jednośladów powinni jednak przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie - swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy nie tylko do motocyklistów, ale i pozostałych kierowców o ostrożność i przestrzeganie zasady ograniczonego zaufania.

 3. „Młodość – Radość – Sport i Zabawa” w bielskim Parku Słowackiego

  W najbliższą sobotę w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej odbędą się XXIV Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. Tegorocznej imprezie, organizowanej przez Fundację na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz bielską policję i straż pożarną, przyświeca hasło „Młodość – Radość – Sport i Zabawa”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

 4. Trwa akcja „Majowy weekend”

  Policjanci z bielskiej drogówki od piątku prowadzą akcję „Majowy weekend”. Działania zakończą się 3 maja o godz. 22.00. W tym czasie na głównych szlakach komunikacyjnych, w szczególności prowadzących do miejscowości turystycznych, należy spodziewać się wzmożonego ruchu. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwa większa niż zwykle liczba stróżów prawa.

 5. Bezpieczna majówka

  Przed nami długi weekend majowy. Mimo, że prognozy pogody na najbliższe dni nie nastrajają optymistycznie, wielu Polaków zaplanowało w tym czasie bliższe i dalsze wyjazdy. Zanim rozpoczniemy wypoczynek poza domem, przypomnijmy sobie kilka zasad bezpieczeństwa.

 6. Zacięta rywalizacja podczas Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

  Policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny BRD, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Uczniowie bielskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach związanych ze znajomością przepisów ruchu drogowego. Sprawdzane były też umiejętności praktyczne z zakresu obsługi i eksploatacji pojazdów.

 7. Znamy triumfatorów Okręgowego Turnieju BRD

  Uczniowie z Gimnazjum w Mazańcowicach oraz Szkoły Podstawowej w Kończycach Wielkich okazali się bezkonkurencyjni w Okręgowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który został rozegrany w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Mazańcowicach. Zmaganiom uczniów przyglądał się Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej, mł. insp. Grzegorz Jakubiec wraz z naczelnikiem bielskiej drogówki, podinsp. Wiesławem Czarnieckim.

 8. „Bezpiecznie - chce się żyć” w Bielsku-Białej

  W Sali Redutowej bielskiego hotelu przy ul. 11 Listopada odbyło się seminarium poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym pod nazwą "Bezpiecznie – chce się żyć”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób, w tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.