Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Rok pieszego
Z młodym kierowcą

Ruch drogowy

 1. Wjechał w karetkę jadącą na sygnale

  Do groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj wieczorem w Bielsku-Białej przy skrzyżowaniu ul. Andersa i Michałowicza. Z jadącą na sygnałach karetką zderzył się osobowy volkswagen polo. Do szpitala trafił 5-letni chłopczyk. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

 2. Groźny wypadek w lesie

  Dwaj pasażerowie mają złamane kręgosłupy szyjne, kolejny doznał złamania nadgarstka w wypadku, do którego doszło wczoraj w Bielsku-Białej w okolicy ul. Tartacznej. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca kierujący oplem fronterą znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Miał nieco poniżej pół promila alkoholu w organizmie.

 3. Omal nie potrącił kobiety z dwójką małych dzieci

  Uciekający przed policyjnym pościgiem kierowca volkswagena wjechał na chodnik, gdzie omal nie potrącił kobiety z dwójką małych dzieci, a następnie uderzył w ścianę budynku. Jak się szybko okazało, powodem ucieczki były promile, które wykryto w jego organizmie.

 4. Podsumowanie działań „Prędkość”

  Skontrolowanych ponad 160 kierowców, spośród których 86 ukarano mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości – to efekty wczorajszych działań „Prędkość” prowadzonych przez policjantów z bielskiej drogówki. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

 5. Turniej wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego

  W Zespole Szkolno-Przedszkolnym i Gimnazjum w Mazańcowicach policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili powiatowy turniej z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, który został zorganizowany wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego przy wsparciu Starostwa Bielskiego.

 6. „Zapinaj pasy!”

  Pod takim hasłem policjanci z drogówki przeprowadzili akcję, której celem było mobilizowanie kierujących i pasażerów do korzystania z pasów bezpieczeństwa. W czasie działań mundurowi rozdawali kierującym specjalnie przygotowane na tę okazję naklejki z hasłem akcji. Każdy z kierowców mógł się też przekonać na własnej skórze jak odczuwamy zderzenie, zasiadając na symulatorze wypadków.

 7. Weekendowe działania „Dyskoteka”

  Policjanci z drogówki wspierani przez mundurowych z prewencji i referatu antynarkotykowego przeprowadzili w sobotnią noc akcję „Dyskoteka”. Działania skierowane były przeciwko nietrzeźwym kierowcom oraz kierującym znajdującym się pod działaniem środków odurzających. W działania zaangażowani byli także dwaj przewodnicy psów szkolonych do wykrywania narkotyków.

 8. Zakończyły się działania „Trzeźwe przewozy”

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych bielscy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. W czasie działań mundurowi skontrolowali blisko 1300 pojazdów. Zatrzymali 4 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie”.

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.