Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Rok pieszego
Pokrzywdzeni

Ruch drogowy

 1. Zmiany organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

  Poniżej przedstawiamy informację o zmianach organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych. Zmiany będą obowiązywać od 29.10.2014r. (środa) godz. 20.00 do 3.11.2014r. (poniedziałek) godz. 20.00.

 2. „Bądź i Ty bezpieczny” - kolejna odsłona

  Trwa kolejna edycja edycja programu profilaktycznego skierowanego do pierwszoklasistów pod hasłem „Bądź i Ty bezpieczny”. Organizatorami spotkań z dziećmi, prowadzonych w ramach kampanii „Idź, jedź, żyj - 2014-rok pieszego”, są Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

 3. Policjanci w kościele

  Policjanci z bielskiej drogówki wspólnie z księżmi usiłują chronić życie pieszych. Stąd kolejne wizyty stróżów prawa na sobotnich i niedzielnych mszach świętych w kościołach. Tym razem policyjnych porad wysłuchali wierni w kościele w Kaniowie. Policjanci mówili o bezpieczeństwie na drodze. Po mszy spotykali się z wiernymi i rozdawali elementy odblaskowe.

 4. Akcja ZNICZ 2014

  Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki, którzy już rozpoczęli przygotowania do akcji ZNICZ 2014, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O przebiegu akcji oraz zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować na naszej stronie.

 5. Motocyklista zatrzymany po pościgu

  Uciekał przed policyjnym patrolem, a w czasie ucieczki łamał wszelkie możliwe przepisy, stwarzając poważne zagrożenie. Po krótkim pościgu policjanci ze Szczyrku zatrzymali 22-letniego motocrossowca, który uciekał bo nie miał prawo jazdy, a dodatkowo jego pojazd nie był zarejestrowany i ubezpieczony. Teraz zatrzymany odpowie za liczne wykroczenia, których dopuścił się w trakcie ucieczki.

 6. Nietrzeźwy kierowca z kontrabandą

  Najpierw spowodował kolizję z innym pojazdem, później uciekał, łamiąc po drodze wszelkie możliwe przepisy, a kiedy został zatrzymany przez policjantów z drogówki okazało się, że był pijany. Jakby tego było mało, w jego pojeździe policjanci odnaleźli blisko tysiąc papierosów bez znaków skarbowych akcyzy i pół kilograma suszu tytoniowego. Do zatrzymania właściciela nielegalnej kontrabandy przyczyniły się informacje przekazane przez świadka zdarzenia.

 7. Uciekał, bo nie miał prawa jazdy

  Sceny rodem z filmu sensacyjnego rozegrały się na bielskich ulicach. Kilka patroli zaangażowanych było w pościg za tuningowanym bmw, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w czasie ucieczki przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle i stwarzał poważne zagrożenie. Policjanci z drogówki zatrzymali 25-letniego kierowcę, który uciekał, bo jak się okazało, nie miał prawa jazdy.

 8. Więcej patroli w okolicach szkół

  Wczoraj ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". W okolicach szkół pojawiło się więcej policyjnych patroli. Policjanci kontrolują przestrzeganie przepisów przez kierujących. Zwracają uwag na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, kontrolują stan trzeźwości i prawidłowe parkowanie. Wszystko po to, aby zapewnić najmłodszym bezpieczny powrót do szkoły.