Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Długi weekend na drogach

  Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych kierowców.

 2. Bezpieczeństwo na drogach podczas długiego weekendu

  Dziś w szpitalu św. Rafała w Krakowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym przed długim weekendem. Policjanci podsumowali statystyki odbieranych piratom drogowym praw jazdy - w związku z zaostrzeniem przepisów. Ostrzegali również przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą niezapinanie pasów bezpieczeństwa oraz korzystanie z telefonu komórkowego przez kierowcę podczas jazdy.

 3. „Dni młodości w barwach lata”

  Hasło to przyświecało XXII Ogólnopolskim Dniom Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. Odbyły się w dniach 30 i 31 maja na bielskich Błoniach. Dobra zabawa, nauka i co najważniejsze zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego - to główne cele tego przedsięwzięcia, które wpisało się już w tradycję naszego miasta.

 4. Motocyklista stracił prawo jazdy

  Od wczoraj obowiązują nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, o czym na własnej skórze przekonał się motocyklista, zatrzymany dzisiaj nad ranem przez policjantów z drogówki. 31-latek kierujący hondą przekroczył dozwoloną prędkość o 69 km/h. Stracił prawo jazdy, a dodatkowo ukarano go mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami.

 5. Zmiana przepisów dotyczących przewożenia dzieci

  Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.

 6. Piesi i kierowcy w obiektywie kamer monitoringu

  Policjanci z drogówki i strażnicy miejscy z Bielska-Białej przeprowadzili wczoraj wspólne działania pod kryptonimem „Pieszy” Ich celem była poprawa bezpieczeństwa osób poruszających się po drogach. Uświadamianie, pouczanie, a w skrajnych wypadkach karanie mandatami, to sposoby wpłynięcia na świadomość zarówno kierujących jak i pieszych.

 7. Matka i ojciec z promilami

  Ponad 3,5 promila alkoholu wykazało badanie 33-letniej kobiety, która „sprawowała opiekę” nad swoim 17-miesięcznym synkiem. Ojciec dziecka, który wrócił do mieszkania, aby przejąć rodzicielskie obowiązki, znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Ostatecznie chłopcem zaopiekowała się babcia. Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej skierowali już do sądu sprawę opiekuńczą wobec rodziców.

 8. Zmiany w przepisach ruchu drogowego

  18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących, którzy popełnią najcięższe przewinienia w ruchu drogowym. Dotyczy to w szczególności kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowania zagrożenia bezpieczeństwa, rażącego przekraczania dopuszczalnej prędkości, czy kierowania pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.