Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Akcja „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie na drodze”

  Znamy już wyniki konkursu na najlepszego kierowcę Podbeskidzia, który został rozstrzygnięty podczas akcji „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie na drodze”, zorganizowanej przez Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, WORD w Bielsku-Białej oraz wydział ruchu drogowego bielskiej komendy. Najlepszym kierowcą okazał się Pan Janusz Szafrański, który przyjął gratulacje i puchar z rąk Wicewojewody Śląskiego Mirosława Szemli.

 2. Wakacje na drogach – dowieź cało rodzinę do celu podróży

  Sezon urlopowy w pełni. Na drogach mamy do czynienia z wyjazdami rodzinnymi i niestety także z wypadkami, w których poszkodowane są rodziny. Przestrzegamy wszystkich kierowców wiozących swoich bliskich na wakacyjny wypoczynek przed zbytnim pośpiechem na drodze.

 3. Tydzień bezpiecznego kierowcy

  Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Duszpasterstwo Kierowców a także organizacja MIVA Polska prowadzą kampanię informacyjną w związku z trwającym Tygodniem Bezpiecznego Kierowcy, połączoną z obchodzonym 25 lipca wspomnieniem Świętego Krzysztofa – patrona kierowców. Uroczyste zakończenie kampanii odbędzie się w najbliższą niedzielę w Tychach.

 4. „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie na drodze”

  Serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału w dniu bezpiecznego użytkownika dróg pod hasłem „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie na drodze”, który rozpocznie się w najbliższą sobotę (25.07) o 12.00 Mszą św. w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli przy bielskim szpitalu wojewódzkim, a następnie impreza przeniesie się na plac WORD-u w Bielsku-Białej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a wśród nich konkurs na najlepszego kierowcę Podbeskidzia.

 5. Bezpieczny autobus

  Jeśli czeka Cię podróż autokarem możesz przed wyjazdem sprawdzić jego podstawowe dane. Umożliwia to e-usługa oferowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do korzystania ze strony bezpiecznyautobus.gov.pl.

 6. Długi weekend na drogach

  Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych kierowców.

 7. Bezpieczeństwo na drogach podczas długiego weekendu

  Dziś w szpitalu św. Rafała w Krakowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym przed długim weekendem. Policjanci podsumowali statystyki odbieranych piratom drogowym praw jazdy - w związku z zaostrzeniem przepisów. Ostrzegali również przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą niezapinanie pasów bezpieczeństwa oraz korzystanie z telefonu komórkowego przez kierowcę podczas jazdy.

 8. „Dni młodości w barwach lata”

  Hasło to przyświecało XXII Ogólnopolskim Dniom Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. Odbyły się w dniach 30 i 31 maja na bielskich Błoniach. Dobra zabawa, nauka i co najważniejsze zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego - to główne cele tego przedsięwzięcia, które wpisało się już w tradycję naszego miasta.