Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Rok pieszego
Pokrzywdzeni

Ruch drogowy

 1. Nietrzeźwy kierowca z kontrabandą

  Najpierw spowodował kolizję z innym pojazdem, później uciekał, łamiąc po drodze wszelkie możliwe przepisy, a kiedy został zatrzymany przez policjantów z drogówki okazało się, że był pijany. Jakby tego było mało, w jego pojeździe policjanci odnaleźli blisko tysiąc papierosów bez znaków skarbowych akcyzy i pół kilograma suszu tytoniowego. Do zatrzymania właściciela nielegalnej kontrabandy przyczyniły się informacje przekazane przez świadka zdarzenia.

 2. Uciekał, bo nie miał prawa jazdy

  Sceny rodem z filmu sensacyjnego rozegrały się na bielskich ulicach. Kilka patroli zaangażowanych było w pościg za tuningowanym bmw, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w czasie ucieczki przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle i stwarzał poważne zagrożenie. Policjanci z drogówki zatrzymali 25-letniego kierowcę, który uciekał, bo jak się okazało, nie miał prawa jazdy.

 3. Więcej patroli w okolicach szkół

  Wczoraj ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". W okolicach szkół pojawiło się więcej policyjnych patroli. Policjanci kontrolują przestrzeganie przepisów przez kierujących. Zwracają uwag na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, kontrolują stan trzeźwości i prawidłowe parkowanie. Wszystko po to, aby zapewnić najmłodszym bezpieczny powrót do szkoły.

 4. Szczęśliwy powrót do szkoły

  Dzisiaj w szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Po beztroskim wypoczynku nadszedł czas nauki. Aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, bielscy policjanci rozpoczęli akcję profilaktyczno-edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły”.

 5. Bezpieczny ostatni weekend wakacji

  Przed nami ostatni wakacyjny weekend, który jak co roku stanie pod znakiem powrotów z wypoczynku. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych na trasach i w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Apelujemy do wszystkich powracających z wakacji o rozsądek podczas jazdy, bo tylko on gwarantuje bezpieczne dotarcie do celu.

 6. Bezpieczny długi weekend

  Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak wyglądał długi sierpniowy weekend dla policjantów z ruchu drogowego, którzy jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Oprócz tego, mundurowi zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

 7. Długi weekend na drogach

  Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Apelujemy o ostrożną jazdę.

 8. Zatrzymany za spowodowanie śmiertelnego wypadku w Wilamowicach

  Bielscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Wilamowicach, w którym zginęła 18-letnia kobieta. Sprawca od tygodnia był poszukiwany. Mężczyzna usłyszał dzisiaj w prokuraturze zarzuty. Za przestępstwo to może mu grozić nawet 12 lat więzienia.