Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Rok pieszego
Pokrzywdzeni

Ruch drogowy

 1. Bezpieczny senior

  W bielskim Hałcnowie policjanci z drogówki spotkali się z seniorami. Spotkanie, które odbyło się w Domu Parafialnym, przeprowadzone zostało w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kieruj się rozsądkiem" oraz kampanii profilaktycznej "Idź-Jedź-Żyj - Rok Pieszego 2014".

 2. Policyjna akcja NURD

  Dzisiaj na terenie naszego województwa policjanci drogówki przeprowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 3. Trwa akcja „Znicz 2014”

  Wyjątkowo spokojnie przebiega na naszych drogach tegoroczna akcja „Znicz 2014”. Nie doszło do ani jednego wypadku, odnotowaliśmy natomiast blisko 30 drobnych stłuczek. Policjanci zatrzymali 8 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę na podwójnym gazie.

 4. Akcja ZNICZ 2014

  Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki, którzy już rozpoczęli przygotowania do akcji ZNICZ 2014, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O przebiegu akcji oraz zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować na naszej stronie.

 5. Zmiany organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

  Poniżej przedstawiamy informację o zmianach organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych. Zmiany będą obowiązywać od 29.10.2014r. (środa) godz. 20.00 do 3.11.2014r. (poniedziałek) godz. 20.00.

 6. „Bądź i Ty bezpieczny” - kolejna odsłona

  Trwa kolejna edycja edycja programu profilaktycznego skierowanego do pierwszoklasistów pod hasłem „Bądź i Ty bezpieczny”. Organizatorami spotkań z dziećmi, prowadzonych w ramach kampanii „Idź, jedź, żyj - 2014-rok pieszego”, są Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

 7. Policjanci w kościele

  Policjanci z bielskiej drogówki wspólnie z księżmi usiłują chronić życie pieszych. Stąd kolejne wizyty stróżów prawa na sobotnich i niedzielnych mszach świętych w kościołach. Tym razem policyjnych porad wysłuchali wierni w kościele w Kaniowie. Policjanci mówili o bezpieczeństwie na drodze. Po mszy spotykali się z wiernymi i rozdawali elementy odblaskowe.

 8. Motocyklista zatrzymany po pościgu

  Uciekał przed policyjnym patrolem, a w czasie ucieczki łamał wszelkie możliwe przepisy, stwarzając poważne zagrożenie. Po krótkim pościgu policjanci ze Szczyrku zatrzymali 22-letniego motocrossowca, który uciekał bo nie miał prawo jazdy, a dodatkowo jego pojazd nie był zarejestrowany i ubezpieczony. Teraz zatrzymany odpowie za liczne wykroczenia, których dopuścił się w trakcie ucieczki.