Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Bezpieczni w drodze do szkoły

  Praktyczne porady policjantów na temat bezpieczeństwa, pokaz sprzętu używanego na co dzień przez funkcjonariuszy różnych służb, ścianka wspinaczkowa oraz konkurs plastyczny z nagrodami - to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy akcji „Bezpieczny powrót do szkoły”. Spotkanie odbyło się w minioną sobotę na terenie bielskiej „Sfery”. Uczestniczyli w nim policjanci, strażacy, funkcjonariusze straży miejskiej i granicznej oraz ratownicy GOPR.

 2. Bezpieczny powrót do szkoły

  „Bezpieczny powrót do szkoły” - pod takim hasłem już jutro w samo południe, rozpocznie się wspólna akcja bielskiej policji, straży - miejskiej, pożarnej i granicznej oraz GOPR, organizowana we współpracy z galerią „Sfera”. Na uczestników czeka wiele niespodzianek. Można będzie wysłuchać porad funkcjonariuszy i z bliska obejrzeć używany przez nich sprzęt. Serdecznie zapraszamy!

 3. Bezpieczna droga do szkoły – policyjne działania

  Policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły” w tym roku odbędą się w dwóch terminach: 1–2 września, a po weekendzie 5–9 września. Jak zawsze ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych.

 4. Wróć bezpiecznie do szkoły!

  Po beztroskim wypoczynku dla dzieci i młodzieży nadchodzi czas nauki. Z kolei dla policjantów koniec wakacji i początek roku szkolnego, to czas w którym w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły. „Wróć bezpiecznie do szkoły” to hasło przewodnie akcji bielskich policjantów, którzy spotkali się z młodzieżą i dziećmi w jednym z czechowickich centrów handlowych.

 5. „Bezpieczny piątek” na przejazdach kolejowych

  Policjanci, pracownicy Polskich Kolei Państwowych w Bielsku-Białej oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wręczali opaski odblaskowe i ulotki informujące o właściwym zachowaniu na terenach kolejowych. „Bezpieczny piątek” to działania, których celem jest ograniczenie liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych i „dzikich” przejściach przez torowiska.

 6. Działania "Bezpieczny weekend" - ostatni weekend wakacji

  Trwa policyjna akcja "Bezpieczny Weekend". Stróże prawa czuwają nad bezpiecznymi powrotami do domu w ostatni weekend wakacji. Działania zakończą się w niedzielę o 22.00. Przez ten czas mundurowi będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, czy kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz w jaki sposób przewożone są dzieci. Będą również sprawdzać stan trzeźwości kierujących.

 7. Ciężarówka z drewnem zablokowała przejazd drogą S-52

  Policjanci z bielskiej drogówki wyjaśniają okoliczności kolizji, do której doszło dzisiaj około 13.30 w Bielsku-Białej na drodze S-52. Na węźle Stare Bielsko ciężarówka przewożąca drewno przewróciła się, tarasując drogę. Spadające drewniane bale uszkodziły dwa samochody. Pas ruchu w kierunku bielskich Komorowic jest zablokowany.

 8. Bezpieczny weekend - podsumowanie

  Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak wyglądał długi sierpniowy weekend dla policjantów z ruchu drogowego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Oprócz tego mundurowi zwracali szczególną uwagę, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.