Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Światowe Dni Młodzieży – poradnik dla uczestników

  Podstawowe informacje dotyczące bezpiecznego zachowania dla uczestników Światowych Dni Młodzieży, procedura postępowania w przypadku utraty dokumentów tożsamości przez cudzoziemca, wykaz punktów kontaktowych Straży Granicznej. Organizacja ruchu w trakcie wizyty Papieża. Informacje o utrudnieniach w ruchu na terenie Częstochowy – zmiany w obsłudze komunikacyjnej, lokalizacje parkingów oraz drogi dojścia pieszych z rejonów parkowania.

 2. Informacje o Światowych Dniach Młodzieży zebrane w jednym miejscu

  Z okazji rozpoczynających się Światowych Dni Młodzieży, na stronie www.policja.pl powstała specjalna zakładka. Znajdują się w niej informacje o większości przedsięwzięć, związanych z organizacją spotkań katolickiej młodzieży, w których brała i bierze udział Policja. Zakładka "ŚDM" mieści się u góry strony, obok zakładki "Kontakt".

 3. Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie do celu

  Kierowcy, którzy podróżowali dzisiaj bielską Al. Andersa mogli natknąć się na niecodzienny patrol, a nawet uniknąć mandatu. W dniu patrona wszystkich kierowców św. Krzysztofa, ksiądz Robert Kasprowski z bielskiego Caritasu, wspólnie z policjantami z drogówki, apelował o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę.

 4. Bezpieczny finał „Dni w Diecezji” na Podbeskidziu

  Ponad 12 tysięcy pielgrzymów z całego świata uczestniczyło we wczorajszym finalnym spotkaniu „Dni w Diecezji”, które odbyło się na terenach rekreacyjnych hali pod Dębowcem. Bielscy policjanci czuwali, aby pobyt młodych gości w naszym regionie przebiegał spokojnie. W czasie radosnej, a przede wszystkim bezpiecznej zabawy, policjanci nie odnotowali żadnych incydentów związanych z naruszeniem ładu i porządku publicznego.

 5. Policjanci zadbali o bezpieczeństwo pielgrzymów na Wzgórzu Trzy Lipki

  Ponad 2000 pielgrzymów spędzających Dni w Diecezji na Podbeskidziu, razem ze swoimi duszpasterzami spotkało się w czwartek na Trzech Lipkach na Mszy św., której przewodniczył biskup Éric Aumonier. Przyszło także wielu bielszczan, którzy w swoich domach goszczą pielgrzymów. O ich bezpieczeństwo dbali bielscy policjanci.

 6. Porady dla pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży

  W trakcie Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieskiej w Częstochowie, policjanci zadbają o bezpieczeństwo i pomoc pielgrzymom oraz porządek podczas zaplanowanych uroczystości. Planując podróże pielgrzymkowe i wybierając się na spotkania, sami uczestnicy powinni zadbać o pewne kwestie, które pozwolą sprawnie dotrzeć na miejsca uroczystości i bezpiecznie w nich uczestniczyć.

 7. Dla bezpieczeństwa pielgrzymów / For pilgrims safety

  Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży to priorytet dla Policji oraz innych służb. Do naszego kraju w tym okresie przyjedzie kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów. Dbając o ich bezpieczeństwo, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach przygotowała specjalny film przedstawiający podstawowe zasady zachowania gwarantujące obcokrajowcom bezpieczniejszy i spokojniejszy pobyt w naszym kraju.

 8. O bezpieczeństwie w czasie wakacji

  Policjanci z bielskiej drogówki uczestniczą w spotkaniach z dziećmi, które spędzają wakacyjny czas na Podbeskidziu. Dla mundurowych spotkania te są doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym zasad bezpieczeństwa, jakich bezwzględnie powinni przestrzegać podczas letniego wypoczynku.