Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Rok pieszego
Pokrzywdzeni

Ruch drogowy

 1. O bezpieczeństwie z najmłodszymi

  Jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak być bezpiecznym w domu czy podczas zabawy z kolegami? O tych i wielu innych rzeczach dowiedzieli się najmłodsi uczniowie ze szkół w: Wilamowicach, Pisarzowicach i Dankowicach. W spotkaniu z dziećmi uczestniczył miejscowy dzielnicowy oraz policjant z drogówki.

 2. Działania „Alkohol i narkotyki”

  Wczoraj nad ranem bielscy policjanci zakończyli 24 godzinne działania "Alkohol i narkotyki". W czasie akcji mundurowi skontrolowali ponad 3500 kierowców. Niestety, aż 12 prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.

 3. Spowodował wypadek na quadzie i uciekł

  Poszukujemy kierującego quadem, który w piątek, 21.11.2014r. około 17.10 w Szczyrku na ul. Sosnowej doprowadził do wypadku, w którym ranna została 56-letnia pasażerka „czterokołowca”. Sprawca nie zainteresował się losem rannej kobiety i uciekł z miejsca zdarzenia.

 4. Ostrożnie za kierownicą!

  Do dwóch groźnych wypadków, w których ucierpieli piesi doszło w piątkowe popołudnie, 21 listopada na bielskich drogach. Dlatego kierowców prosimy o ostrożną i bezpieczną jazdę!

 5. Bezpieczny senior

  W bielskim Hałcnowie policjanci z drogówki spotkali się z seniorami. Spotkanie, które odbyło się w Domu Parafialnym, przeprowadzone zostało w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kieruj się rozsądkiem" oraz kampanii profilaktycznej "Idź-Jedź-Żyj - Rok Pieszego 2014".

 6. Policyjna akcja NURD

  Dzisiaj na terenie naszego województwa policjanci drogówki przeprowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 7. Trwa akcja „Znicz 2014”

  Wyjątkowo spokojnie przebiega na naszych drogach tegoroczna akcja „Znicz 2014”. Nie doszło do ani jednego wypadku, odnotowaliśmy natomiast blisko 30 drobnych stłuczek. Policjanci zatrzymali 8 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę na podwójnym gazie.

 8. Akcja ZNICZ 2014

  Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki, którzy już rozpoczęli przygotowania do akcji ZNICZ 2014, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O przebiegu akcji oraz zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować na naszej stronie.