Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Działania Bezpieczny Weekend - Boże Ciało 2016

  Przed nami święto Bożego Ciała oraz kolejny majowy weekend. Dla wielu z nas będzie to okazja do wyjazdu. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo w podróży, ale też właściwie zabezpieczmy mienie, które pozostawiamy. W najbliższych dniach na drogach pojawi się więcej patroli, które będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, to czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Bezpieczeństwo jednak w głównej mierze zależy od samych kierujących, dlatego apelujemy o rozwagę.

 2. Poszukujemy świadków wypadku na bielskiej ul. Andersa

  Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym śmierć poniósł 21-letni kierowca volkswagena passata. Doszło do niego w miniony poniedziałek (9 maja), około 10.35 w Bielsku-Białej na ul. Andersa (w rejonie posesji nr 190). Świadków tego zdarzenia prosimy o kontakt z policją.

 3. Przypominamy kierowcom o prawidłowym parkowaniu

  Apelujemy do kierowców, którzy w najbliższy weekend odwiedzą bielską Dolinę Wapienicy, Szyndzielnię oraz Dębowiec o parkowanie swoich samochodów wyłącznie w miejscach wyznaczonych i dozwolonych przepisami. Problem niewłaściwego parkowania pojazdów w rejonie ulic dojazdowych do tych atrakcyjnych turystycznie miejsc, dotyczy szczególnie dni wolnych od pracy.

 4. Bezpieczny weekend majowy - podsumowanie

  Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak wyglądał długi majowy weekend dla policjantów z ruchu drogowego, którzy jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Oprócz tego, mundurowi zwracali szczególną uwagę, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

 5. Bezpieczna majówka na bielskich drogach

  Na bielskich drogach trwa policyjna akcja „Majowy weekend”, która rozpoczęła się w miniony piątek o godzinie 6.00 i potrwa do najbliższej środy. Nad bezpieczeństwem podróżujących, jak co roku czuwają policjanci ruchu drogowego. W ciągu 3 dni trwania akcji odnotowano 30 drobnych stłuczek. Nie doszło do wypadków drogowych. Bielscy policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców.

 6. Bezpieczny weekend majowy 2016

  Przed nami długi majowy weekend. Odpoczynek, wyjazdy, spotkania ze znajomymi. Nie zapominajmy jednak, aby ten czas spędzić nie tylko przyjemnie, ale także bezpiecznie. Pomogą w tym bielscy policjanci, dla których będzie to czas wytężonej pracy.

 7. Lekcja bezpieczeństwa w Grodźcu

  Blisko 60 uczniów klas I – IV Szkoły Podstawowej w Grodźcu spotkało się z policjantami z drogówki. Zajęcia poświęcone były bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Ich uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe, ufundowane przez jednego z bielskich dilerów samochodowych.

 8. Znamy triumfatorów Okręgowego Turnieju BRD

  Uczniowie z gimnazjum w Mazańcowicach oraz szkoły podstawowej nr 29 w Bielsku-Białej wygrali Okręgowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który został rozegrany w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mazańcowicach. Zmaganiom uczniów przyglądał się Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusz Matusiak.