Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Policjanci spotkali się z małymi pacjentami

  Dzięki przychylności Dyrekcji Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, kolejny już rok z rzędu mogliśmy odwiedzić najmłodszych pacjentów tej placówki. Spotkanie zaplanowano w związku z obchodami Dnia Dziecka. Dla policjantów z wydziału ruchu drogowego spotkanie to było wyjątkową okazją do edukacji w zakresie bezpieczeństwa.

 2. Dni bezpieczeństwa w bielskim Parku Słowackiego

  W minioną sobotę i niedzielę w bielskim Parku Słowackiego odbyły się XXIII Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. Tegorocznej imprezie, organizowanej przez Fundację na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz bielską policję i straż pożarną, przyświeca hasło „Młodość, radość, sport i zabawa”.

 3. Bezpieczny weekend – Boże Ciało 2016 - podsumowanie

  Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak wyglądał kolejny długi majowy weekend dla policjantów z ruchu drogowego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Oprócz tego mundurowi zwracali szczególną uwagę, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

 4. Działania Bezpieczny Weekend - Boże Ciało 2016

  Przed nami święto Bożego Ciała oraz kolejny majowy weekend. Dla wielu z nas będzie to okazja do wyjazdu. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo w podróży, ale też właściwie zabezpieczmy mienie, które pozostawiamy. W najbliższych dniach na drogach pojawi się więcej patroli, które będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, to czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Bezpieczeństwo jednak w głównej mierze zależy od samych kierujących, dlatego apelujemy o rozwagę.

 5. Poszukujemy świadków wypadku na bielskiej ul. Andersa

  Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym śmierć poniósł 21-letni kierowca volkswagena passata. Doszło do niego w miniony poniedziałek (9 maja), około 10.35 w Bielsku-Białej na ul. Andersa (w rejonie posesji nr 190). Świadków tego zdarzenia prosimy o kontakt z policją.

 6. Przypominamy kierowcom o prawidłowym parkowaniu

  Apelujemy do kierowców, którzy w najbliższy weekend odwiedzą bielską Dolinę Wapienicy, Szyndzielnię oraz Dębowiec o parkowanie swoich samochodów wyłącznie w miejscach wyznaczonych i dozwolonych przepisami. Problem niewłaściwego parkowania pojazdów w rejonie ulic dojazdowych do tych atrakcyjnych turystycznie miejsc, dotyczy szczególnie dni wolnych od pracy.

 7. Bezpieczny weekend majowy - podsumowanie

  Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak wyglądał długi majowy weekend dla policjantów z ruchu drogowego, którzy jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Oprócz tego, mundurowi zwracali szczególną uwagę, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

 8. Bezpieczna majówka na bielskich drogach

  Na bielskich drogach trwa policyjna akcja „Majowy weekend”, która rozpoczęła się w miniony piątek o godzinie 6.00 i potrwa do najbliższej środy. Nad bezpieczeństwem podróżujących, jak co roku czuwają policjanci ruchu drogowego. W ciągu 3 dni trwania akcji odnotowano 30 drobnych stłuczek. Nie doszło do wypadków drogowych. Bielscy policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców.