Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Zmiany organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

  Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. To czas, kiedy wielu z nas wybierze się na cmentarze, aby odwiedzić groby najbliższych. W związku z tym, spodziewamy się wzmożonego ruchu na drogach. Poniżej przedstawiamy informację dotyczącą zmian w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy oraz przewidywanych utrudnień komunikacyjnych w Bielsku-Białej.

 2. Daj się zauważyć! Noś odblaski!

  Piesi wciąż giną na drogach lub ulegają poważnym wypadkom. Od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, poruszający się po zmroku po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Nawet niewielki element odblaskowy może zapobiec tragedii i uratować życie. Dlatego też w czasie wczorajszej akcji policjanci z bielskiej drogówki, w trosce o życie i zdrowie pieszych, rozdawali elementy odblaskowe.

 3. Apel o ostrożną jazdę

  Apelujemy o ostrożność na drogach. Pogorszenie się warunków atmosferycznych w ostatnich dniach zaskoczyło wielu kierowców w naszym kraju. Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy temperatura jest na niewielkim plusie, czasami spada poniżej zera, pada deszcz z mżawką,a na drodze pojawiają się liście, to warunki na jezdni są wyjątkowo zdradliwe i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej.

 4. Dzieci bezpieczne w drodze do szkoły

  Blisko 60 uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach spotkało się z policjantami z drogówki. Zajęcia, prowadzone w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, poświęcone były bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Ich uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.

 5. Zaostrzone przepisy skuteczne w walce z piratami drogowymi

  W maju tego roku weszły w życie przepisy, których celem nadrzędnym jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wdrożenie instrumentów prawnych opierających się na założeniu, że nie tyle wysokość kary, ale jej natychmiastowa dolegliwość jest najlepszym środkiem prewencyjnym.

 6. Szczęśliwy powrót do szkoły

  Dzisiaj w szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Po beztroskim wypoczynku nadszedł czas nauki. Aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, bielscy policjanci rozpoczęli akcję profilaktyczno-edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły”.

 7. „Wróć bezpiecznie do szkoły”

  Po beztroskim wypoczynku dla dzieci i młodzieży nadszedł czas nauki. Z kolei dla policjantów koniec wakacji i początek roku szkolnego, to czas w którym w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły. „Wróć bezpiecznie do szkoły” to hasło przewodnie sobotniej akcji bielskich policjantów, którzy spotkali się z młodzieżą i dziećmi w jednym z czechowickich centrów handlowych.

 8. Podsumowanie działań „Truck&Bus”

  Wczoraj policjanci z bielskiej drogówki prowadzili działania pod kryptonimem „TRUCK & BUS”. W akcji wzięło udział blisko 30 policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, którzy skontrolowali ponad 160 pojazdów.