Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Rok pieszego
Pokrzywdzeni

Ruch drogowy

 1. Więcej patroli w okolicach szkół

  Wczoraj ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". W okolicach szkół pojawiło się więcej policyjnych patroli. Policjanci kontrolują przestrzeganie przepisów przez kierujących. Zwracają uwag na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, kontrolują stan trzeźwości i prawidłowe parkowanie. Wszystko po to, aby zapewnić najmłodszym bezpieczny powrót do szkoły.

 2. Szczęśliwy powrót do szkoły

  Dzisiaj w szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Po beztroskim wypoczynku nadszedł czas nauki. Aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, bielscy policjanci rozpoczęli akcję profilaktyczno-edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły”.

 3. Bezpieczny długi weekend

  Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak wyglądał długi sierpniowy weekend dla policjantów z ruchu drogowego, którzy jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Oprócz tego, mundurowi zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

 4. Długi weekend na drogach

  Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Apelujemy o ostrożną jazdę.

 5. Zatrzymany za spowodowanie śmiertelnego wypadku w Wilamowicach

  Bielscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Wilamowicach, w którym zginęła 18-letnia kobieta. Sprawca od tygodnia był poszukiwany. Mężczyzna usłyszał dzisiaj w prokuraturze zarzuty. Za przestępstwo to może mu grozić nawet 12 lat więzienia.

 6. Spotkanie policjantów z seniorami

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kieruj się rozsądkiem" oraz kampanii profilaktycznej "Idź-Jedź-Żyj - Rok Pieszego 2014" spotkali się w Wilamowicach z osobami starszymi. Spotkanie zorganizowane zostało przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bielsku-Białej.

 7. Mundurowi z wizytą w szpitalu

  Dzięki przychylności Dyrekcji Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej mogliśmy odwiedzić najmłodszych pacjentów tej placówki. Spotkanie zaplanowano w związku z obchodami Dnia Dziecka. Dla policjantów z wydziału ruchu drogowego i prewencji spotkanie to było wyjątkową okazją do edukacji w zakresie bezpieczeństwa.

 8. Jestem trzeźwy, nie zabijam!

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjno – szkoleniowe organizowane w ramach akcji „Jestem trzeźwy, nie zabijam”, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 31 maja o godz. 10.00 w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej przy ul. Tańskiego 5.