Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. „Wróć bezpiecznie do szkoły”

  Po beztroskim wypoczynku dla dzieci i młodzieży nadszedł czas nauki. Z kolei dla policjantów koniec wakacji i początek roku szkolnego, to czas w którym w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły. „Wróć bezpiecznie do szkoły” to hasło przewodnie sobotniej akcji bielskich policjantów, którzy spotkali się z młodzieżą i dziećmi w jednym z czechowickich centrów handlowych.

 2. Podsumowanie działań „Truck&Bus”

  Wczoraj policjanci z bielskiej drogówki prowadzili działania pod kryptonimem „TRUCK & BUS”. W akcji wzięło udział blisko 30 policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, którzy skontrolowali ponad 160 pojazdów.

 3. Pirat na motocyklu pędził w centrum miasta ponad 155 km/h

  Bez wymaganych uprawnień do kierowania motocyklem pędził ponad 155 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy, po pościgu przez centrum miasta, zatrzymali motocyklistę, który w czasie ucieczki przed policyjnym patrolem przejeżdżał główne skrzyżowania na czerwonym świetle, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, aby wreszcie doprowadzić do kolizji i zakończyć swoją szaleńczą jazdę zderzeniem z punto.

 4. Akcja „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie na drodze”

  Znamy już wyniki konkursu na najlepszego kierowcę Podbeskidzia, który został rozstrzygnięty podczas akcji „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie na drodze”, zorganizowanej przez Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, WORD w Bielsku-Białej oraz wydział ruchu drogowego bielskiej komendy. Najlepszym kierowcą okazał się Pan Janusz Szafrański, który przyjął gratulacje i puchar z rąk Wicewojewody Śląskiego Mirosława Szemli.

 5. Wakacje na drogach – dowieź cało rodzinę do celu podróży

  Sezon urlopowy w pełni. Na drogach mamy do czynienia z wyjazdami rodzinnymi i niestety także z wypadkami, w których poszkodowane są rodziny. Przestrzegamy wszystkich kierowców wiozących swoich bliskich na wakacyjny wypoczynek przed zbytnim pośpiechem na drodze.

 6. Tydzień bezpiecznego kierowcy

  Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Duszpasterstwo Kierowców a także organizacja MIVA Polska prowadzą kampanię informacyjną w związku z trwającym Tygodniem Bezpiecznego Kierowcy, połączoną z obchodzonym 25 lipca wspomnieniem Świętego Krzysztofa – patrona kierowców. Uroczyste zakończenie kampanii odbędzie się w najbliższą niedzielę w Tychach.

 7. „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie na drodze”

  Serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału w dniu bezpiecznego użytkownika dróg pod hasłem „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie na drodze”, który rozpocznie się w najbliższą sobotę (25.07) o 12.00 Mszą św. w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli przy bielskim szpitalu wojewódzkim, a następnie impreza przeniesie się na plac WORD-u w Bielsku-Białej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a wśród nich konkurs na najlepszego kierowcę Podbeskidzia.

 8. Bezpieczny autobus

  Jeśli czeka Cię podróż autokarem możesz przed wyjazdem sprawdzić jego podstawowe dane. Umożliwia to e-usługa oferowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do korzystania ze strony bezpiecznyautobus.gov.pl.