Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Rok pieszego
Pokrzywdzeni

Ruch drogowy

 1. „Trzeźwość” na bielskich drogach

  Ponad 1600 przebadanych kierowców, spośród których 5 zdecydowało się na jazdę na „podwójnym gazie” to wyniki wczorajszej akcji „Trzeźwość” prowadzonej przez policjantów z drogówki. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą 2 lat więzienia.

 2. Podsumowanie akcji „Trzeźwość”

  Bielscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania "Trzeźwość". Mundurowi skontrolowali blisko 2 tysiące kierowców. Niestety, 2 z nich prowadziło swoje pojazdy „na podwójnym gazie”.

 3. Święta na bielskich drogach

  Święta Bożego Narodzenia za nami. Wczoraj o 22.00 zakończyły się policyjne działania „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2014”. W świąteczne dni na bielskich drogach doszło do 1 wypadku, w którym ranne zostały 3 osoby. Odnotowano 40 drobnych stłuczek. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.

 4. Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2014

  Śląska drogówka przez całe Święta Bożego Narodzenia będzie czuwała nad bezpieczeństwem na drogach. W okresie tym spodziewany jest wzmożony ruch, zarówno lokalny jak i tranzytowy. Jadąc więc w świąteczne odwiedziny do rodziny, czy znajomych, bądźmy przygotowani na spotkanie z mundurowymi na drodze.

 5. Święta na drodze – apelujemy o ostrożną jazdę

  Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy z najbliższą rodziną. Wiele osób pokonana samochodami niekiedy duże odległości, żeby do niej dojechać. Dlatego każdy z nas, siadając za kierownicę, powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim i osób, które wiezie. Apelujemy o spokojną i rozsądną jazdę – aby te święta były dla nas radosnym czasem i nie skończyły się tragedią.

 6. O bezpieczeństwie z najmłodszymi

  Jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak być bezpiecznym w domu czy podczas zabawy z kolegami? O tych i wielu innych rzeczach dowiedzieli się najmłodsi uczniowie ze szkół w: Wilamowicach, Pisarzowicach i Dankowicach. W spotkaniu z dziećmi uczestniczył miejscowy dzielnicowy oraz policjant z drogówki.

 7. Działania „Alkohol i narkotyki”

  Wczoraj nad ranem bielscy policjanci zakończyli 24 godzinne działania "Alkohol i narkotyki". W czasie akcji mundurowi skontrolowali ponad 3500 kierowców. Niestety, aż 12 prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.

 8. Spowodował wypadek na quadzie i uciekł

  Poszukujemy kierującego quadem, który w piątek, 21.11.2014r. około 17.10 w Szczyrku na ul. Sosnowej doprowadził do wypadku, w którym ranna została 56-letnia pasażerka „czterokołowca”. Sprawca nie zainteresował się losem rannej kobiety i uciekł z miejsca zdarzenia.