Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Motocyklista stracił prawo jazdy

  Od wczoraj obowiązują nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, o czym na własnej skórze przekonał się motocyklista, zatrzymany dzisiaj nad ranem przez policjantów z drogówki. 31-latek kierujący hondą przekroczył dozwoloną prędkość o 69 km/h. Stracił prawo jazdy, a dodatkowo ukarano go mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami.

 2. Zmiana przepisów dotyczących przewożenia dzieci

  Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.

 3. Piesi i kierowcy w obiektywie kamer monitoringu

  Policjanci z drogówki i strażnicy miejscy z Bielska-Białej przeprowadzili wczoraj wspólne działania pod kryptonimem „Pieszy” Ich celem była poprawa bezpieczeństwa osób poruszających się po drogach. Uświadamianie, pouczanie, a w skrajnych wypadkach karanie mandatami, to sposoby wpłynięcia na świadomość zarówno kierujących jak i pieszych.

 4. Matka i ojciec z promilami

  Ponad 3,5 promila alkoholu wykazało badanie 33-letniej kobiety, która „sprawowała opiekę” nad swoim 17-miesięcznym synkiem. Ojciec dziecka, który wrócił do mieszkania, aby przejąć rodzicielskie obowiązki, znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Ostatecznie chłopcem zaopiekowała się babcia. Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej skierowali już do sądu sprawę opiekuńczą wobec rodziców.

 5. Zmiany w przepisach ruchu drogowego

  18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących, którzy popełnią najcięższe przewinienia w ruchu drogowym. Dotyczy to w szczególności kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowania zagrożenia bezpieczeństwa, rażącego przekraczania dopuszczalnej prędkości, czy kierowania pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.

 6. Przed nami majowy weekend

  Przed nami długi majowy weekend. Odpoczynek, wyjazdy, spotkania ze znajomymi. Nie zapominajmy jednak, aby ten czas spędzić nie tylko przyjemnie, ale także bezpiecznie. Pomogą w tym śląscy policjanci, dla których będzie to czas wytężonej pracy.

 7. Przejażdżka na symulatorze zderzeń zamiast mandatu

  Zapominalscy kierowcy i pasażerowie, którzy podróżowali dziś bez zapiętych pasów bezpieczeństwa mogli uniknąć mandatu w zamian za krótki instruktaż i przejażdżkę na symulatorze zderzeń. Nikt nie odmawiał i wszyscy – nawet przechodnie – chętnie korzystali z możliwości przekonania się na własnej skórze, jakie mogą być skutki wypadku przy jeździe z prędkością zaledwie 7 km/h.

 8. Uczniowie z Mazańcowic kolejny rok z rzędu najlepsi!

  Znamy już zwycięzców Okręgowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, który odbył się w szkole w Mazańcowicach. Wśród szkół podstawowych i gimnazjów najlepszą wiedzą z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętnościami przepisowej jazdy na rowerze, kolejny rok z rzędu wykazali się przedstawiciele gospodarzy. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w finale wojewódzkim, który odbędzie się już wkrótce w Czeladzi.