Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Śmiertelne potrącenia

  Policjanci z drogówki wyjaśniają szczegółowe okoliczności dwóch śmiertelnych potrąceń, do który doszło na bielskich drogach. W wypadku, który wydarzył się dzisiaj nad ranem w Ligocie zginęła 64-letnia kobieta. Wczoraj po południu w Bielsku-Białej na ul. Wyzwolenia, kierujący fordem potrącił 74-letnią pieszą. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, kobieta zmarła.

 2. Rozdano „Kodeksy młodego rowerzysty”

  Blisko 1000 „Kodeksów młodego rowerzysty” trafiło do nauczycieli wychowania komunikacyjnego w bielskich szkołach, dzięki zaangażowaniu Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz policjantów z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy. Bogato ilustrowane podręczniki ułatwią uczniom szkół podstawowych przygotowanie się do uzyskania karty rowerowej.

 3. Darmowe przeglądy wiosenne

  Ponad 150 kierowców z Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic wzięło udział w akcji „Zrób darmowy przegląd wiosenny”. Przeprowadzili ją policjanci z drogówki, wspólnie z diagnostami z bielskich i czechowickich stacji kontroli pojazdów. Kierowcy, którzy wybierali się w podróż lub przygotowywali do wiosennego sezonu na drogach, mogli bezpłatnie sprawdzić swój pojazd oraz skorzystać z porad diagnostów i policjantów, którzy wręczali kierowcom odblaski.

 4. Zrób darmowy przegląd wiosenny

  Policjanci z drogówki prowadzą działania, podczas których każdy ma możliwość sprawdzenia stanu technicznego swojego pojazdu przed zbliżającą się wiosną. Jeśli chcesz sprawdzić samochód lub masz wątpliwości związane z jego stanem technicznym – zapraszamy! Zrób bezpłatny przegląd – bądź bezpieczny na drodze.

 5. Podsumowanie działań NURD

  Wczoraj na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci i strażnicy miejscy zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Mundurowi ujawnili blisko 200 wykroczeń, które popełnili piesi oraz kierujący względem pieszych.

 6. Czekamy na wiosnę z porucznikiem Sznupkiem

  Blisko 50 przedszkolaków z gminy Jasienica wzięło udział w V Gminnej Spartakiadzie pod hasłem „Czekamy na wiosnę z Porucznikiem Sznupkiem”, która odbyła się w Wieszczętach. Dla policjantów z bielskiej drogówki spotkanie to było doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Stróże prawa mówili o tym, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz zwracali uwagę na stosowanie przez najmłodszych elementów odblaskowych.

 7. Dbaj o swoje bezpieczeństwo!

  Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

 8. Trwa akcja „Widoczni – bezpieczni”

  Tym razem wspólne patrole policjantów z drogówki, przedstawicieli Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz dziennikarzy Radia Bielsko pojawiły się w Bielsku-Białej, Jasienicy i Jaworzu. Patrole rozdawały pieszym odblaski i informowały o bezpieczeństwie na drodze w okresie zimowym.