Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Rok pieszego
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce

Ruch drogowy

 1. Bezpieczny długi weekend

  Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak wyglądał długi sierpniowy weekend dla policjantów z ruchu drogowego, którzy jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Oprócz tego, mundurowi zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

 2. Długi weekend na drogach

  Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Apelujemy o ostrożną jazdę.

 3. Zatrzymany za spowodowanie śmiertelnego wypadku w Wilamowicach

  Bielscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Wilamowicach, w którym zginęła 18-letnia kobieta. Sprawca od tygodnia był poszukiwany. Mężczyzna usłyszał dzisiaj w prokuraturze zarzuty. Za przestępstwo to może mu grozić nawet 12 lat więzienia.

 4. Spotkanie policjantów z seniorami

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kieruj się rozsądkiem" oraz kampanii profilaktycznej "Idź-Jedź-Żyj - Rok Pieszego 2014" spotkali się w Wilamowicach z osobami starszymi. Spotkanie zorganizowane zostało przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bielsku-Białej.

 5. Mundurowi z wizytą w szpitalu

  Dzięki przychylności Dyrekcji Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej mogliśmy odwiedzić najmłodszych pacjentów tej placówki. Spotkanie zaplanowano w związku z obchodami Dnia Dziecka. Dla policjantów z wydziału ruchu drogowego i prewencji spotkanie to było wyjątkową okazją do edukacji w zakresie bezpieczeństwa.

 6. Jestem trzeźwy, nie zabijam!

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjno – szkoleniowe organizowane w ramach akcji „Jestem trzeźwy, nie zabijam”, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 31 maja o godz. 10.00 w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej przy ul. Tańskiego 5.

 7. „Trzymaj się prawego pasa” - podsumowanie

  Ponad 20 kierujących ukaranych za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, zatrzymane 4 dowody rejestracyjne to wynik wczorajszej akcji "TRZYMAJ SIĘ PRAWEGO PASA" prowadzonej przez policjantów z drogówki na bielskich drogach.

 8. Spotkanie z gimnazjalistami

  Wczoraj policjanci z bielskiej drogówki spotkali się z gimnazjalistami. Celem spotkania, które odbyło się w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w ramach trwającej kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, było uwrażliwienie młodych kierowców na bezpieczne zachowania na drodze.