Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Trwa akcja „Widoczni – bezpieczni”

  Tym razem wspólne patrole policjantów z drogówki, przedstawicieli Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz dziennikarzy Radia Bielsko pojawiły się w Bielsku-Białej, Jasienicy i Jaworzu. Patrole rozdawały pieszym odblaski i informowały o bezpieczeństwie na drodze w okresie zimowym.

 2. Policjanci w kościele mówili o bezpieczeństwie

  Policjanci w kościele to żadna nowość. W ten sposób mundurowi wspólnie z księżmi usiłują chronić życie pieszych. Tym razem zaproszenie ks. Jana Byrta z Parafii Ewangelickiej w Szczyrku przyjęli Komendant Komisariatu Policji w Szczyrku kom. Jerzy Bujok oraz dzielnicowy st.sierż. Łukasz Niemiec, którzy mówili o bezpieczeństwie i rozdawali odblaski.

 3. Ciąg dalszy odblaskowej akcji „Widoczni – bezpieczni”

  Jak ważne są odblaski podczas poruszania się drogami po zmierzchu, mieli okazję przekonać się mieszkańcy i turyści w Szczyrku. Właśnie tam, w ostatnich dniach pojawiły się wspólne patrole policjantów z drogówki, przedstawicieli Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz dziennikarzy Radia Bielsko. Patrole rozdawały pieszym odblaski i informowały o bezpieczeństwie na drodze w okresie zimowym.

 4. Policjanci z drogówki w „Dniu odblasków”

  25 stycznia ogłoszony został „Dniem odblasków”. Policjanci z bielskiej drogówki włączyli się w tę ogólnopolską akcję profilaktyczną, zachęcając wszystkich użytkowników ruchu drogowego do dbania o wspólne bezpieczeństwo. Mundurowi byli wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych i wręczali im odblaskowe opaski.

 5. 25 styczeń ogólnokrajowym "Dniem odblasków"

  Dzisiaj w całym kraju prowadzona jest akcja profilaktyczna "Dzień odblasków". Jej celem jest zachęcenie wszystkich użytkowników ruchu drogowego do dbania o wspólne bezpieczeństwo na drogach. Policjanci zarówno pieszym jak i kierującym przekazywać będą elementy odblaskowe.

 6. Bezpieczeństwo na drogach podczas ferii - kontrole autokarów

  W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi spodziewamy się, jak co roku, zwiększonego ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Wzrasta także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Policjanci będą czuwali, aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do swoich domów.

 7. Razem zadbajmy o bezpieczne święta

  Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak będą wyglądały Święta Bożego Narodzenia dla tysięcy policjantów, którzy jak co roku, czuwają nad bezpieczeństwem Polaków ruszających w podróż. Wszystkim wyjeżdżającym na święta przypominamy o prawidłowym zabezpieczeniu mieszkania: pamiętajmy, aby zakręcić kurki z gazem i wodą oraz dokładnie zamknąć drzwi i okna tak, aby nie stwarzać dogodnych warunków potencjalnym złodziejom.

 8. Policjanci, Motomikołaje i dziennikarze o bezpieczeństwie przed świętami

  Mieszkańcy Bielska-Białej mogli dzisiaj spotkać na ulicach nietypowy patrol. Policjanci, Motmikołaje i dziennikarze zjednoczyli siły i przed zbliżającymi się świętami ostrzegali przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Kierujący, zamiast mandatu mogli liczyć na pobłażliwość i symboliczną rózgę od drogówki, a także ulotki informujące o tym, jak bezpiecznie spędzić okres świąteczno – noworoczny.