Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Rok pieszego
Pokrzywdzeni

Ruch drogowy

 1. Pijany kierowca „skasował” dwa samochody

  Ponad 2 promile alkoholu wykazało badanie nietrzeźwego kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym pościgiem z prędkością 150 km/h, stwarzając poważne zagrożenie bezpieczeństwa, a pod drodze uszkodził dwa zaparkowane samochody. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zatrzymanemu 35-latkowi może teraz grozić do 2 lat więzienia. Odpowie też za liczne wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki.

 2. Podsumowanie działań „Pasy”

  Wczoraj bielscy policjanci prowadzili akcję pod kryptonimem "Pasy". Podczas działań mundurowi sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W trakcie kontroli stwierdzili ponad 240 nieprawidłowości w tym zakresie.

 3. O bezpieczeństwie na drodze

  Policjant z bielskiej drogówki odwiedził uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego BTS Rekord w Bielsku-Białej. Młodzież dowiedziała się jak bezpiecznie poruszać po drodze. Mundurowy przekazał im jak unikać zagrożeń w ruchu drogowym oraz jakie konsekwencje grożą za złamanie prawa.

 4. Działania „Alkohol i narkotyki”

  W sobotę nad ranem bielscy policjanci zakończyli 24 godzinne działania "Alkohol i narkotyki". W czasie akcji mundurowi skontrolowali ponad 3250 kierowców. Niestety, aż 10 z nich prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i uniemożliwieniu dalszej podróży tym, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 5. Akcja „Trzeźwość” na bielskich drogach

  Ponad 2600 przebadanych kierowców, spośród których 4 zdecydowało się na jazdę na „podwójnym gazie” to wyniki wczorajszej akcji „Trzeźwość” prowadzonej przez policjantów z drogówki. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą 2 lat więzienia. Celem działań, które trwały od 5.00 do 13.00 była poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.Mundurowi kontrolowali trzeźwość w kilkudziesięciu różnych miejscach Bielska-Białej.

 6. Podsumowanie działań NURD na bielskich drogach

  Policjanci z drogówki przeprowadzili w miniony piątek działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego. W trakcie działań stróże prawa odnotowali 13 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi oraz 81 wykroczeń, których dopuścili się piesi.

 7. Areszt dla sprawcy wypadku

  Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 22-letni mężczyzna, który w minioną niedzielę doprowadził do wypadku drogowego w Wieszczętach. W wyniku zderzenia dwóch osobówek – audi i hondy, poważne obrażenia odniosły osoby podróżujące hondą. Wczoraj bielski sąd, na wniosek prokuratury podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu sprawcy tego wypadku.

 8. W kościele o bezpieczeństwie

  Policjanci z bielskiej drogówki działają wspólnie z księżmi, aby chronić życie pieszych. Stąd kolejne wizyty stróżów prawa na mszach świętych w kościołach. Tym razem policyjnych porad wysłuchali wierni w kościele w Buczkowicach. Asp. Krzysztof Stankiewicz mówił o bezpieczeństwie na drodze, a po mszy spotykał się z wiernymi i rozdawał elementy odblaskowe, ufundowane przez proboszcza miejscowej parafii ks. Marka Bandurę.