Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Rok pieszego
Pokrzywdzeni

Ruch drogowy

 1. Kosztowna impreza na dachu

  Czterej młodzi mężczyźni, którzy zorganizowali imprezę na dachu jaworzańskiego sklepu będą musieli z własnej kieszeni pokryć koszty akcji służb ratunkowych. Dodatkowo za wykroczenie to może im grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Policjanci z Jasienicy zatrzymali sprawców, którzy za swój czyn odpowiedzą wkrótce przed sądem.

 2. Powiatowe eliminacje turnieju wiedzy o ruchu drogowym

  W Zespole Szkolno-Przedszkolnym i Gimnazjum w Mazańcowicach policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili w minioną sobotę powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które zostały zorganizowane wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.

 3. Tir wjechał w dom

  Policjanci z bielskiej drogówki ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj tuż po północy w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Legionów. Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą wjechał w dom jednorodzinny. Mieszkańcy nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierujący tirem doznał złamania nogi.

 4. Bezpieczny weekend

  Bielska drogówka przez całe Święta Wielkanocne będzie czuwała nad bezpieczeństwem na drogach. W okresie tym spodziewany jest wzmożony ruch, zarówno lokalny jak i tranzytowy. Jadąc więc w świąteczne odwiedziny do rodziny, czy znajomych, bądźmy przygotowani na spotkanie z mundurowymi na drodze.

 5. Święta na drogach

  Święta wielkanocne to czas, który spędzamy z najbliższą rodziną. Wiele osób pokonana samochodami duże odległości, żeby do niej dojechać. Dlatego każdy z nas, siadając za kierownicę, powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim i osób, które wiezie. Apelujemy o spokojną i rozsądną jazdę – aby święta nie skończyły się tragedią.

 6. Pijany kierowca „skasował” dwa samochody

  Ponad 2 promile alkoholu wykazało badanie nietrzeźwego kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym pościgiem z prędkością 150 km/h, stwarzając poważne zagrożenie bezpieczeństwa, a pod drodze uszkodził dwa zaparkowane samochody. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zatrzymanemu 35-latkowi może teraz grozić do 2 lat więzienia. Odpowie też za liczne wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki.

 7. Podsumowanie działań „Pasy”

  Wczoraj bielscy policjanci prowadzili akcję pod kryptonimem "Pasy". Podczas działań mundurowi sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W trakcie kontroli stwierdzili ponad 240 nieprawidłowości w tym zakresie.

 8. O bezpieczeństwie na drodze

  Policjant z bielskiej drogówki odwiedził uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego BTS Rekord w Bielsku-Białej. Młodzież dowiedziała się jak bezpiecznie poruszać po drodze. Mundurowy przekazał im jak unikać zagrożeń w ruchu drogowym oraz jakie konsekwencje grożą za złamanie prawa.