Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Nowy nieoznakowany radiowóz marki BMW już w służbie

  Nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator trafił kilka dni temu do bielskiej komendy. Nowoczesny samochód marki BMW 330i xDrive Sedan, wyposażony w benzynowy silnik 2.0 turbo, użytkują policjanci z drogówki. Mundurowi wyjechali już nim do służby, by zadbać o poprawę bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie.

 2. Motocyklista wjechał w przejście podziemne. Policjanci zatrzymali go po pościgu

  Nawet do 5 lat za kratami grozi 42-letniemu motocykliście, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca, który uciekał przed policyjnym pościgiem, łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali uciekiniera. Uciekał, gdyż jego jednoślad nie był zarejestrowany, a dodatkowo starosta wydał decyzję o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami.

 3. Trwają działania "Bezpieczny Weekend – Pierwszy Weekend Wakacji"

  Przed nami pierwszy weekend wakacji. W tym czasie może nastąpić nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na drogę wyjedzie więcej kierowców samochodów, motocyklistów i rowerzystów. Pierwszy weekend wakacji, to czas wytężonej pracy policjantów, których zwiększonej liczby należy spodziewać się na drogach. Uważajcie na siebie. Bezpiecznego weekendu.

 4. Poszukujemy świadków wypadku

  W dniu 15.06.2018 roku ok. godz. 21:30 w Bielsku-Białej na ul. Szerokiej, miał miejsce wypadek drogowy, w którym samochód marki Opel Astra koloru czarnego poruszający się w kierunku ul. Bystrzańskiej zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym w kierunku uczelni ATH motocyklem marki ZIPP, w wyniku czego kierujący motocyklem doznał obrażeń ciała.

 5. Podsumowanie działań NURD

  Wczoraj na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy "niechronieni" nie łamali przepisów ruchu drogowego. Mundurowi ujawnili prawie 110 wykroczeń, które popełnili piesi oraz kierujący względem pieszych.

 6. Kontrole autokarów w czasie wakacji

  Podczas działań „Bezpieczne Wakacje” policjanci z ruchu drogowego wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzają kontrole autobusów przewożących osoby na wakacyjny wypoczynek. W celu przeprowadzenia takiej kontroli, zachęcamy do zapoznania się ze sposobem powiadamiania o niej.

 7. Zareagowali i ujęli pijanych kierujących

  Dzięki informacjom przekazanym przez świadków i ich wzorowej postawie, policjanci drogówki zatrzymali nietrzeźwych kierujących. Trwa kampania „Nie reagujesz – akceptujesz”, w którą aktywnie włączają się mieszkańcy naszego regionu. Tylko wczoraj doszło do dwóch obywatelskich ujęć amatorów jazdy "na podwójnym gazie".

 8. Policjanci czujni poza służbą

  Małżeństwo z bielskiej drogówki w czasie wolnym od służby zatrzymało 44-latka, który na jednym z osiedli na terenie Żywca próbował wyjechać z parkingu będąc w stanie nietrzeźwości. Policjant podbiegł do jego samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu.