Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Samochód „widmo” zaparkował na przejściu dla pieszych

  Do niecodziennego zdarzenia doszło na parkingu w Jasienicy przy ul. Zdrowotnej. Kierująca zaparkowała fiata na wydzielonym miejscu parkingowym, a kiedy wróciła zauważyła, że jej samochód stoi kilka miejsc dalej, na przejściu dla pieszych. Zaskoczona, zdecydowała się zawiadomić dyżurnego o tym, że ktoś najprawdopodobniej usiłował skraść jej pojazd. Dopiero po przejrzeniu zapisów monitoringu okazało się, że sytuacja wyglądała zupełnie inaczej...

 2. Zachowaj ostrożność za kierownicą przed świętami!

  Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Na ulicach przybywa samochodów, mogą powstawać utrudnienia w ruchu. Zwracamy się do wszystkich kierowców o zachowanie bezpieczeństwa, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz cierpliwość. Pieszym z kolei przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, szczególnie w godzinach porannych i wieczornych. Unikniemy w ten sposób wielu niepotrzebnych zdarzeń drogowych i będziemy mogli spokojnie zasiąść przy wigilijnym stole.

 3. Karambol na drodze S-52. Kierujących prosimy o ostrożną jazdę!

  Aż dziewięć samochodów uczestniczyło we wczorajszym karambolu na drodze S-52 w Bielsku-Białej. Do szpitala trafiły dwie osoby. Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. 56-letni sprawca, kierujący seatem, został ukarany mandatem i punktami karnymi. Apelujemy o ostrożną jazdę!

 4. W kościele o bezpieczeństwie

  W okresie poprzedzającym trudne jesienno - zimowe warunki pogodowe na drogach, policjanci i księża wspólnie usiłują chronić życie pieszych. W ramach akcji prowadzonej przez policjantów z drogówki, księży z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz firmy ubezpieczeniowej „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!” mundurowi odwiedzili wiernych Parafii Miłosierdzia Bożego w Miliardowicach, gdzie podczas mszy świętej mówili o bezpieczeństwie i rozdawali odblaski.

 5. Turniej wiedzy o ruchu drogowym „Jestem bezpieczny na drodze”

  Policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili w szkole w Grodźcu turniej wiedzy o ruchu drogowym pod hasłem „Jestem bezpieczny na drodze”. Turniej zorganizowany został pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej dla klas 2 i 3 szkół podstawowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

 6. Śmiertelne potrącenie. Apel o ostrożność na drogach

  Policjanci z bielskiej drogówki wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj około 6.20 w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Traugutta. Kierujący toyotą avensis, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 79-letnią kobietę. Pomimo prowadzonej reanimacji oraz wysiłków lekarzy i ratowników medycznych, kobiety nie udało się uratować. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność!

 7. Trwa akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

  W najbliższe soboty (w dniach 24 listopada oraz 1, 8 i 15 grudnia) można zadbać o swój samochód, a przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo. Na stacjach kontroli pojazdów, które zadeklarowały swój udział w akcji "Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo" , będzie można dokonać sprawdzenia prawidłowości działania oświetlenia w swoich samochodach oraz dokonać sprawdzenia stanu technicznego.

 8. Policjanci i księża wspólnie dla ochrony życia

  Rusza kolejna edycja akcji prowadzonej przez policjantów ze śląskiej drogówki, księży z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz firmy ubezpieczeniowej. „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!” - to hasło przyświecające wspólnym działaniom zainicjowanym w trosce o bezpieczeństwo pieszych na drogach. W planach – jak co roku - są wizyty stróżów prawa na wieczornych mszach świętych w kościołach. Po mszy policjanci spotkają się z wiernymi i będą rozdawać elementy odblaskowe.