Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej


Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Szukamy świadków potrącenia pieszej

  Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej poszukują świadków wypadku, do którego doszło 24 kwietnia 2019 r. około 5.15 w Bielsku-Białe na ul. Cieszyńskiej, na przejściu dla pieszych, na wysokości Osiedla Wojska Polskiego. Kierujący Audi potrącił pieszą wskutek czego doznała obrażeń ciała. Świadków tego wypadku prosimy o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Wapiennej 45, tel. 33 812 12 80, nr alarmowe 997 lub 112.

 2. Nie akceptują – reagują! Bielscy kierowcy nie pozwalają na jazdę na podwójnym gazie

  W miniony weekend, aż cztery razy policjanci zatrzymywali nietrzeźwych kierujących dzięki reakcji świadków, którzy nie pozwolili im na jazdę na podwójnym gazie. Jednemu z nich tak bardzo się to nie spodobało, że zaatakował policjantów. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

 3. Czyje to pieniądze?

  W Komisariacie III Policji w Bielsku-Białej przy ul. Traugutta 2c na swojego właściciela czeka gotówka, którą ktoś zagubił w dniu dniu 16.05.2019 r. w godzinach porannych w Bielsku-Białej. Osoba, która zagubiła pieniądze proszona jest o zgłoszenie się w komisariacie. Pieniądze zostaną wydane po podaniu sumy jaką znaleziono i okoliczności ich zagubienia. Informacje można uzyskać pod nr 33 812-1717.

 4. Służbę połączył z pasją i zdobywa mistrzowskie tytuły

  Zakres zadań Policji i umiejętności potrzebnych stróżom prawa, są tak szerokie, że każda umiejętność, czy pasja stają się przydatne w codziennej służbie. Dla asp. Dawida Stwory z bielskiej komendy sport to pasja, którą realizuje nie tylko w czasie wolnym od służby, ale także godnie i z sukcesami reprezentując bielską policję w licznych zawodach. Dawid Stwora zakwalifikował się do udziału w Mistrzostwach Świata Policji i Straży Pożarnej w Triathlonie na dystansie olimpijskim.

 5. Napadł kobietę na przystanku autobusowym. Był poszukiwany przez sąd

  Policjanci z bielskiej czwórki zatrzymali 35-letniego bielszczanina, który napadł kobietę na przystanku autobusowym. Mężczyzna skradł jej telefon komórkowy warty 500 zł i uciekł. Mężczyzna posługiwał się fałszywą tożsamością, gdyż był poszukiwany przez bielski sąd. Z policyjnego aresztu trafił wprost do więziennej celi.

 6. Utrudnienia w ruchu drogowym w związku z FIFA U-20 World Cup Poland 2019. O czym warto wiedzieć?

  W dniach od 23 maja do 8 czerwca 2019 r. na terenie Bielska-Białej odbędą się rozgrywki Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. W 8 dni meczowych, z których pierwszy przypada 25 maja wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicach; Żywieckiej, Władysława Broniewskiego oraz Tadeusza Rychlińskiego. Prosimy kierowców i pozostałych użytkowników dróg o zapoznanie się ze zmianami i ich przestrzeganie. Zmiany wynikają z wytycznych organizatora tj. FIFA/PZPN oraz względów bezpieczeństwa.

 7. Ogólnopolskie działania policyjne "SMOG"

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

 8. Ostatnia prosta w policyjnych przygotowaniach do FIFA U-20 World Cup Poland 2019

  Dzisiaj w sztabie bielskiej komendy odbyło się spotkanie podsumowujące przygotowania do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA U-20 World Cup Poland 2019. Impreza sportowa odbędzie się w dniach 23 maja - 15 czerwca 2019 r. W Bielsku-Białej rozegranych zostanie aż 8 meczy. To ogromne wyzwanie dla Policji, jest to bowiem największa impreza sportowa w Polsce w tym roku.