Tragiczny wypadek drogowy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Tragiczny wypadek drogowy

Data publikacji 21.10.2008

Policjanci Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej ustalają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj około godziny 18.30 na ulicy ulicy Piastowskiej w Bielsku-Białej (w okolicy skrzyżowania z ulicą Listopadową). 56-letni bielszczanin kierując oplem kadettem potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 85-letnią mieszkankę Bielska-Białej. Sprawca wypadku nie udzielił rannej pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. Na skutek doznanych obrażeń kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Policjanci Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej ustalają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj około godziny 18.30 na ulicy ulicy Piastowskiej w Bielsku-Białej (w okolicy skrzyżowania z ulicą Listopadową). 56-letni bielszczanina kierując oplem kadettem potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 85-letnią mieszkankę Bielska-Białej. Sprawca wypadku nie udzielił rannej pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. Na skutek doznanych obrażeń kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Jak ustalono, wyszła z mieszkania po lekarstwa dla chorego mężczyzny, którym się opiekowała. Policjanci bielskiej drogówki rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku. W rozmowie ze świadkami zdarzenia ustalono markę pojazdu oraz szczątkowe numery rejestracyjne. Na tej podstawie wytypowano sprawcę, którego zatrzymano przed godziną 22.00 w miejscu zamieszkania. Mężczyzna przyznał się do spowodowania wypadku. Twierdził, że już po zdarzeniu wypił nieznaczną ilość alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi dopuszczalną dawkę alkoholu, tj. 0,16 promila. Sprawca został doprowadzony do policyjnego aresztu. Dziś o jego losie zadecyduje Prokurator. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia sprawcy może grozić kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.