Tragiczne wypadki drogowe - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Tragiczne wypadki drogowe

Data publikacji 06.10.2008

W trakcie minionego weekendu na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego doszło do dwóch tragicznych w skutkach wypadków.
W sobotę, 04.10.br. około godziny 22.00 w Bielsku-Białej na ulicy Mazańcowickiej, 43-letni mieszkaniec Mazańcowic kierując volkswagenem polo, podczas manewru wyprzedzania na wzniesieniu drogi, zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka samochodem marki toyota corolla, kierowanym przez 28-letniego bielszczanina.

W trakcie minionego weekendu na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego doszło do dwóch tragicznych w skutkach wypadków. W sobotę, 04.10.br. około godziny 22.00 w Bielsku-Białej na ulicy Mazańcowickiej, 43-letni mieszkaniec Mazańcowic kierując volkswagenem polo, podczas manewru wyprzedzania na wzniesieniu drogi, zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka samochodem marki toyota corolla, kierowanym przez 28-letniego bielszczanina.W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 45-letni pasażer volkswagena. Obaj kierujący doznali powierzchownych obrażeń ciała, które nie zagrażały ich życiu.

 

Dzień później, w niedzielę, 06.10.br. około godziny 15.30 w Pisarzowicach na ulicy Bielskiej kierujący motocyklem marki honda 29-letni bielszczanin potrącił 37-letnią rowerzystkę, która jechała w tym samym kierunku i wykonywała manewr skrętu w lewo (na teren swojej posesji). Kierowca jednośladu zderzył się następnie z jadącym z przeciwka fiatem 126p., kierowanym przez 35-letniego mężczyznę. Na skutek doznanych obrażeń rowerzystka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Pasażerka motocykla doznała ogólnych potłuczeń ciała i po zaopatrzeniu w szpitalu zwolniono ją do domu.

***

Także w zeszły piątek, 03.10.br. doszło do dwóch groźnych wypadków drogowych. Około godziny 5.20 w Bielsku-Białej na ulicy Żywieckiej, 44-letnia mieszkanka Wilkowic kierując polonezem potrąciła w rejonie przejścia dla pieszych 63-letniego bielszczanina. Pieszy doznał rozległych obrażeń wewnętrznych. Przewieziono go do szpitala. O godzinie 19.20 w Czańcu na ulicy Wojtyły 30-letni mieszkaniec tej miejscowości, kierując renaultem clio na prostym odcinku jezdni potrącił idącego poboczem 70-letniego mężczyznę. Pieszy doznał złamania kończyn dolnych, złamania obojczyka oraz krwiaka mózgu. Trafił do szpitala.

 

APELUJEMY O OSTROŻNĄ JAZDĘ!