Skuteczna akcja bielskich policjantów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Skuteczna akcja bielskich policjantów

Data publikacji 01.10.2008

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali 29-letniego właściciela jednej z jaworzańskich firm, zajmującej się handlem używanymi podzespołami samochodowymi.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali 29-letniego właściciela jednej z jaworzańskich firm, zajmującej się handlem używanymi podzespołami samochodowymi.

 

Podczas wczorajszej kontroli bielscy policjanci zabezpieczyli na terenie prywatnej firmy 13 silników różnych marek oraz 9 skrzyni biegów luksusowych pojazdów niewiadomego pochodzenia, których produkcję datuje się na lata 2006-2008. Zabezpieczone części samochodowe zostaną poddane szczegółowym badaniom przez ekspertów mechanoskopii z bielskiej Sekcji Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach.

 

Co ciekawe, jest to już druga kontrola przeprowadzona na terenie firmy należącej do 29-letniego bielszczanina. W maja br. bielscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Referatu Grup Mobilnych Izby Celnej w Katowicach odnaleźli tam elementy karoserii trzech pojazdów: volkswagena passata, nissana primery oraz chryslera. Ustalono, że samochody te zostały skradzione. Pierwszy z nich padł łupem złodziei w Krakowie, natomiast dwa pozostałe zostały skradzione we Włoszech. Ponadto policjanci odnaleźli 3 silniki samochodowe, takich marek jak: alfa romeo, BMW E-90 i BMW E-60 oraz 44 skrzynie biegów pojazdów marki peugeot, renault i BMW, z których celowo usunięto numery identyfikacyjne. Przeprowadzone wówczas badania mechanoskopijne wykazały, że 23 zabezpieczone skrzynie biegów pojazdów takich marek, jak: peugeot i renault pochodziły z kradzieży.

Zatrzymany odpowie za paserstwo kradzionych części samochodowych, a także usuwanie znaków identyfikacyjnych z podzespołów samochodowych – przestępstwa, za które grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj Prokurator Rejonowy w Bielsku-Białej objął podejrzanego dozorem policyjnym, zakazał mu opuszczania kraju, a ponadto na poczet przyszłych kar i środków karnych zabezpieczył mienie sprawcy o wartości 30 tysięcy złotych.

Policjanci zapowiadają dalsze wzmożone kontrole zlokalizowanych na terenie Bielska-Białej i okolic punktów obrotu częściami i akcesoriami samochodowymi.