Zatrzymanie chuliganów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Zatrzymanie chuliganów

Data publikacji 29.09.2008

Policjanci komisariatu II zatrzymali dwóch chuliganów - Jacka O. - 22-letniego bielszczanina i jego rówieśnika Marcina C.

Policjanci komisariatu II zatrzymali dwóch chuliganów - Jacka O. - 22-letniego bielszczanina i jego rówieśnika Marcina C.

 

Funkcjonariusze patrolujący w sobotnią noc ulicę Partyzantów w Bielsku-Białej zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy malowali sprayami elewację budynków. Wandali zatrzymano. Okazało się, że w podobny sposób zamalowali jeden z przydrożnych znaków. Badanie alkomatem wykazało, że obaj byli nietrzeźwi – mieli od 1,2 – 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Przewieziono ich do Izby Wytrzeźwień. Za uszkodzenie mienia grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

To nie jedyny zatrzymany sprawca uszkodzenia mienia. W piątek wieczorem policjanci komisariatu I zatrzymali 48-letniego bielszczanina. Do zdarzenia doszło na ulicy Hebanowej w Bielsku-Białej. Przed posesją sprawcy swój samochód zaparkował geodeta, który miał dokonywać stosownych pomiarów. Sprawca wybiegł z domu i zupełnie bez powodu zagroził pokrzywdzonemu pozbawieniem go życia. Wymachiwał przy tym 2-metrową, drewnianą pałką. Swoją agresję sprawca odreagował na fiacie należącym do ofiary. Wgniótł karoserię i rozbił szyby, powodując uszkodzenia na kwotę 3 tysięcy złotych. Krewkiego awanturnika obezwładnili dopiero policjanci. Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi 3 promile alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu. Następnego dnia, już po wytrzeźwieniu, sprawca nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego postępowanie. Stwierdził, że wypity przed incydentem alkohol, skutecznie stłumił jego pamięć. To jednak nie zwolni go z odpowiedzialności. Przed Sądem sprawca odpowie za groźby karalne i uszkodzenie mienia – przestępstwa, za którego grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.