Uwaga na złodziei !!! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Uwaga na złodziei !!!

Data publikacji 25.09.2008

Mimo naszych nieustannych apeli o właściwe zabezpieczenie mienia w dalszym ciągu odnotowujemy liczne kradzieże. Dlatego po raz kolejny apelujemy do Państwa o ostrożność. Pośpiech, roztargnienie, a czasem zwykłe niedbalstwo, lekkomyślność i niefrasobliwość przyszłych ofiar bezwzględnie wykorzystują złodzieje.

Mimo naszych nieustannych apeli o właściwe zabezpieczenie mienia w dalszym ciągu odnotowujemy liczne kradzieże. Dlatego po raz kolejny apelujemy do Państwa o ostrożność. Pośpiech, roztargnienie, a czasem zwykłe niedbalstwo, lekkomyślność i niefrasobliwość przyszłych ofiar bezwzględnie wykorzystują złodzieje.

 

Takich zdarzeń jest naprawdę dużo! Z torebek, plecaków, saszetek i kieszeni giną portfele, a wraz z nimi dokumenty i gotówka. Wczoraj na targowisku przy ulicy Sterniczej z torebki bielszczanki zginął portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 50 złotych. Na przystanku autobusowym przy ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej z kieszeni spodni bielszczanina złodziej skradł portfel z dokumentami, kartą bankomatową i pieniędzmi w kwocie 15 złotych. W sklepie przy ulicy 11 Listopada nieznany sprawca wykorzystał nieuwagę jednego z klientów. Skradł mu saszetkę, a wraz z nią dokumenty.

 

Złodzieje z powodzeniem wykorzystują także fakt, iż lekkomyślni właściciele pojazdów pozostawiają wewnątrz w widocznym miejscu wartościowe przedmioty. Często okazuje się, że wartość wybitej szyby lub wyłamanego zamka jest znacznie wyższa aniżeli wartość skradzionych przedmiotów. Wczoraj około godziny 12.30 sprawca włamał się do fiata seicento zaparkowanego przed sklepem w Godziszce przy ulicy Myśliwskiej. Skusiła go torebka, którą niefrasobliwa właścicielka pozostawiła wewnątrz pojazdu. Wraz z torebką zniknęły dokumenty i gotówka – przeszło tysiąc złotych. Złodziej, który okradł właściciela samochodu dostawczego na ulicy Katowickiej w Bielsku-Białej miał ułatwione zadanie. Drzwi pojazdu były otwarte, a na siedzeniu leżała reklamówka z dokumentami, kartami kredytowymi i portfelem z pieniędzmi w kwocie 120 złotych. Przedmioty te błyskawicznie padły łupem sprawcy. Zeszłej nocy z klatki schodowej bloku przy ulicy Tetmajera w Czechowicach-Dziedzicach zginęły dwa rowery górskie o wartości 900 złotych.


PAMIĘTAJ! „OKAZJA CZYNI ZŁODZIEJA”, DLATEGO:

  • zastanów się, czy Twoje pieniądze i dokumenty są właściwie zabezpieczone,
  • w środkach komunikacji masowej zwracaj uwagę na osoby znajdujące się tuż przy Tobie, unikaj pustych przedziałów, wybieraj miejsca przy kierowcy,
  • podróżując w stanie po spożyciu alkoholu ułatwiasz złodziejom zadanie,
  • w trakcie zakupów bacznie pilnuj swojego portfela, torebki i siatek,
  • w sklepach, halach targowych, supermarketach, na dworcach, ulicy i środkach komunikacji - zwracaj uwagę na "sztuczny tłok",
  • wychodząc z domu zastanów się, czy koniecznie musisz zabierać ze sobą wszystkie ważne dokumenty, klucze, czy też większą ilość gotówki,
  • nie zawieraj przypadkowych znajomości w lokalu, sklepie, na ulicy, czy dworcu, gdyż kulturalny i przystojny mężczyzna, bądź atrakcyjna kobieta mogą być członkami grupy przestępczej.