Wiadomości

Turniej wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego

Data publikacji 16.04.2019

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili okręgowy turniej z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, który został zorganizowany wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy wsparciu Starosty Bielskiego i Wójta Gminy Jasienica.

Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa dzieci w wielu 10-12 lat, II grupa – kategoria open. W etapie okręgowym udział wzięli zwycięzcy rozgrywek powiatowych z miasta Bielsko-Biała, powiatu bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i pszczyńskiego. Uczniowie rozpoczęli swoje zmagania od rozwiązania testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego. W kolejnych konkurencjach uczestnicy turnieju musieli zmierzyć się z przejazdem po skomplikowanym torze przeszkód oraz po miasteczku ruchu drogowego. 

W ostatnim zadaniu każda z drużyn musiała się wykazać praktyczną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zwycięzcami w grupie I okazali się uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mazańcowicach, zaś w grupie II uczniowie z Kończyc Wielkich. Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować nasz okręg w finale wojewódzkim, który odbędzie się 18 maja 2019 r w Czeladzi.

 

 

Klasyfikacja – grupa I

1 miejsce – SP w Mazańcowicach

2 miejsce - SP nr 13 w Wiśle Małej

3 miejsce - SP w Kończycach Wielkich

4 miejsce – SP nr 29 w Bielsku-Białej

5 miejsce – SP nr w Żywcu

Klasyfikacja – grupa II

1 miejsce – SP w Kończycach Wielkich

2 miejsce - SP Mazańcowicach

3 miejsce – SP nr 29 w Bielsku-Białej

4 miejsce – SP nr 13 w Wiśle Małej

Zwycięskie drużyny odebrały puchary i upominki z rąk Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Ewy Brachy, prezes Fundacji Na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Aliny Puszyńskiej, przedstawicieli władz oświatowych.