Lekcje wychowawcze z koziańskim dzielnicowym - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Lekcje wychowawcze z koziańskim dzielnicowym

Data publikacji 10.01.2019

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Kozach prowadzi cykl lekcji wychowawczych z uczniami szkół podstawowych. Tematami prelekcji są zasady odpowiedzialności za łamanie prawa przez młodzież oraz obowiązki dzieci względem rodziców i szkoły. Na spotkaniach dzielnicowy tłumaczy jak niebezpieczna może być niewłaściwa aktywność na portalach społecznościowych oraz jak odpowiedzialnie korzystać z internetu

W tym tygodniu koziański dzielnicowy przez kilka dni spotykał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozach. Odwiedzał swoich podopiecznych w ramach lekcji wychowawczych. W przystępny i ciekawy dla dzieci sposób tłumaczył zasady odpowiedzialności za łamanie prawa, jakie zachowania mogą zostać potraktowane jako czyny karalne lub przejawy demoralizacji i kiedy młody człowiek może trafić przed oblicze sędziego rodzinnego.

Na lekcjach dzieci znalazły odpowiedzi na wiele pytań dotyczących przestrzegania prawa i obowiązków ucznia. Dzielnicowy na interesujących przykładach tłumaczył także relacje pomiędzy dzieckiem i rodzicem wynikające z kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Wyjaśniał jakie młodym ludziom przysługują prawa, ale też jakie mają obowiązki względem rodziców. Dzieci odwiedził także asp.szt. Roman Szybiak zajmujący się profilaktyką w bielskiej komendzie, który do niedawna służył na koziańskim posterunku Policji.