Szukamy sprawcy kradzieży rozbójniczej - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Szukamy sprawcy kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 19.11.2018

Policjanci z Kobiernic poszukują mężczyzny, który w minioną niedzielę (18 listopada) około 17.30 w Pisarzowicach przy ul. Szkolnej, zaatakował 48-letnią kobietę. Sprawca, kierujący ciemnym volkswagenem golfem, zajechał pokrzywdzonej drogę twierdząc, że w czasie jazdy uszkodziła lusterko w jego samochodzie. Zażądał 200 zł, a kiedy kobieta odmówiła przekazania gotówki, groził jej, odepchnął i skradł torebkę z dokumentami i pieniędzmi.

Do zdarzenia doszło w dniu 18 listopada 2018 r. pomiędzy godz. 17.30 – 17.40. Kobieta podróżowała seatem ibizą koloru zielonego, wspólnie ze swoim 12-letnim synem. W pewnym momencie poczuła uderzenie w samochód. Jak stwierdziła, ktoś najprawdopodobniej strzelił w karoserię z procy. Zawróciła, aby zobaczyć, co się stało. W tym samym momencie jechał za nią kierowca ciemnego volkswagena golfa na słowackich numerach rejestracyjnych. Kierujący celowo zajechał kobiecie drogę, zmuszając ją do zatrzymania pojazdu. Z samochodu wysiadł mężczyzna w wieku około 30 lat, ogolony na łyso, wzrostu około 180 cm, dobrze zbudowany o sportowej sylwetce. Był ubrany w czerwoną bluzę. Posługiwał się polskim językiem. Sprawca zarzucił kobiecie, że uszkodziła lusterko w jego samochodzie i zażądał 200 zł za jego naprawę. Nie przyjmował tłumaczenia, że nie doszło do takiego zdarzenia. Zaatakował kobietę. Groził jej, po czym skradł z jej samochodu torebkę z dokumentami, karatami bankomatowymi i gotówką w kwocie 80 zł.

W międzyczasie kobieta zdołała zatrzymać nadjeżdżającego fiata. Poprosiła o pomoc, ale kierowca nie zareagował i odjechał. Próbowała jeszcze odzyskać skradzione mienie, ale napastnik odepchnął ją i odjechał z miejsca zdarzenia.

Śledczy z Kobiernic poszukują sprawcy. Świadków tego zdarzenia, a w szczególności osoby, które podróżowały w tym czasie fiatem, prosimy o pilny kontakt z Komisariatem Policji w Kobiernicach przy ul. Żywieckiej 6, tel. 33 8130710 lub najbliższą jednostką Policji – nr alarmowy 112.