Policjanci zabezpieczali Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach

Data publikacji 13.11.2018

Blisko sześciuset zawodników wystartowało w XXVII Biegu Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach, jednym z najstarszych biegów niepodległościowych w regionie. Zawodnicy wystartowali ze stadionu MOSiR i pokonali 10-kilometrową trasę wiodącą ulicami miasta. O bezpieczeństwo uczestników biegu, jak i kibiców dbali mundurowi, których wpierali strażnicy miejscy, strażacy z OSP, funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej oraz wolontariusze.

Rozegrany w niedzielę, 11 listopada Bieg Niepodległości 2018 w Czechowicach-Dziedzicach, zgromadził na starcie blisko 600 zawodników. To jeden z najstarszych biegów niepodległościowych w regionie. W tym roku biegacze wyjątkowo manifestowali swoje przywiązanie do Ojczyzny – biegli z flagami biało-czerwonymi, na twarzach mieli biało-czerwone barwy, a stawkę biegu zamykał jeździec na koniu z biało-czerwoną flagą w ręku. Przed startem tradycyjnie już, jak co roku, został odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego. XXVII Bieg Niepodległości 2018 w Czechowicach-Dziedzicach wygrał Rafał Formicki z CKS Budowlanych Częstochowa, który wynikiem 32:31 ustanowił rekord trasy i rekord życiowy.

W zabezpieczenie biegu zaangażowani byli policjanci, wspierani przez strażników miejskich, strażaków z OSP, funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej oraz wolontariuszy. Już przed samym rozpoczęciem biegu mundurowi mieli sporo pracy. Sprawdzali, czy każde miejsce na trasie biegaczy jest prawidłowo zabezpieczone. Na czas biegu, poszczególne ulice zostały wyłączone z ruchu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom biegu. Dziękujemy kierowcom i pieszym za wzorową postawę i cierpliwość, jaką wykazali się w związku z czasowymi utrudnieniami w ruchu drogowym.