Ostatnie pożegnanie naszego kolegi - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Data publikacji 07.11.2018

Nasz kolega nadkom. Stefan Pośpiech, policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, odszedł na wieczną służbę. Podczas uroczystej ceremonii pogrzebowej zmarłego funkcjonariusza pożegnali rodzina i przyjaciele, a także policjantki, policjanci, pracownicy cywilni i policyjni emeryci z bielskiego garnizonu.

Dzisiaj o 10.00 rozpoczęła się uroczystość pogrzebowa zmarłego policjanta - Stefana Pośpiecha, pełniącego do ostatnich swoich dni służbę w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Msza żałobna odbyła się w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych w Katowicach na osiedlu 1000-lecia. Mszy świętej przewodniczył ks. Dawid Majka. Następnie kondukt żałobny przeszedł na cmentarz. Uroczystości pogrzebowe odbyły się zgodnie z policyjnym ceremoniałem, przy udziale asysty honorowej i policyjnego trębacza. Urna z prochami zmarłego spoczęła na cmentarzu parafialnym w Katowicach przy ul. Mieszka I.

Nadkomisarz Stefan Pośpiech służbę w Policji rozpoczął 16 sierpnia 1990 r. w Komisariacie Policji II w Bielsku-Białej. W 1997 r. został uhonorowany brązowym medalem za Zasługi dla obronności kraju. Przez cały okres swojej służby był dobrym kolegą, otwartym na potrzeby innych.

Nadkomisarz Stefan Pośpiech odszedł w wieku 54 lat. Pozostawił 14-letnią córkę.

„Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci!”