Z siekierą na sąsiada - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Z siekierą na sąsiada

Data publikacji 06.11.2018

Policjanci z komisariatu w Kobiernicach zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który zaatakował siekierą swojego sąsiada i groził mu śmiercią. Napastnik został szybko i skutecznie obezwładniony przez mundurowych. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło około 22.00 w Porąbce. Mężczyźnie przeszkadzał odgłos prac remontowych prowadzonych przez sąsiada, który używał młota pneumatycznego. 40-latek ruszył w kierunku posesji należącej do sąsiada. Trzymał w ręku siekierę, a po wejściu na posesję groził 68-letniemu mężczyźnie śmiercią. Napastnik zaatakował pokrzywdzonego i niegroźnie ranił go w dłoń.

Na miejsce skierowano patrol z Kobiernic. Policjanci szybko i skutecznie obezwładnili sprawcę. Zakuli go w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała 68-latka i kierowania wobec niego gróźb karalnych. Sprawca został doprowadzony do prokuratury. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Zakazał mu też zbliżania się do sąsiada.