Wiadomości

Ostatnia prosta przed otwarciem Komisariatu Policji w Szczyrku

Data publikacji 26.10.2018

Trwają czynności odbiorcze związane z oddaniem do użytku nowej siedziby Komisariatu Policji w Szczyrku. W tym czasie wykonywane są też ostatnie prace techniczne i porządkowe. Dzisiaj na terenie nowej jednostki był z wizytą Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Piotr Kucia. Zastępca szefa śląskiego garnizonu spotkał się z dziennikarzami i zaprezentował nową jednostkę.

Nowa siedziba szczyrkowskich policjantów jest przenoszona z ulicy Granicznej na ulicę Myśliwską. Inwestycja jest prowadzona od jesieni 2016 roku, kiedy to przekazano plac budowy. 5 stycznia 2017 roku uroczyście wmurowano akt erekcyjny. W chwili obecnej wykonywane są już ostanie prace o charakterze technicznym i porządkowym. Instalowana jest infrastruktura teleinformatyczna i trwają czynności odbiorcze nieruchomości. Nowa siedziba policjantów to blisko 700 mkw powierzchni użytkowej budynku, a ponadto zaplecze techniczne, sanitarne i ogrodzony parking. W komisariacie znajduje się 70 pomieszczeń. W nowej jednostce będzie służyło 31 policjantów. Komisariat wyposażony jest w pomieszczenia dla służby dyżurnej, prewencyjnej, dzielnicowych, służby kryminalnej, korpusu cywilnego i kierownictwa jednostki. Ponadto będzie na jego terenie funkcjonowała siłownia przeznaczona dla policjantów i pracowników komisariatu. Pomieszczenia i wyposażenie komisariatu są zgodne z najnowszymi standardami w jakich budowane są nowe i modernizowane obecne jednostki Policji. Nowy budynek to infrastruktura, która znacząco wpłynie na warunki i komfort policjantów i pracowników cywilnych, ale przede wszystkim przełoży się na jakość obsługi interesantów. Lokalizacja nowej siedziby została przemyślana w ten sposób, aby zapewnić jak najlepszą dostępność Policji dla mieszkańców i turystów oraz właściwe reagowanie na zdarzenia i realizację obowiązków służbowych.

Na chwilę obecną nie została ostatecznie ustalona data uruchomienia jednostki. Zależy ona od zakończenia czynności administracyjnych związanych z odebraniem inwestycji.