Wypadek w Zasolu Bielańskim - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Wypadek w Zasolu Bielańskim

Data publikacji 11.10.2018

Policjanci z bielskiej drogówki ustalają szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do wypadku, w którym poważne obrażenia odniosła 61-letnia pasażerka hyundaia. Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed 20.00 w Zasolu Bielańskim na skrzyżowaniu ul. Pięknej i Mostowej.

Z ustaleń policjantów wynika, że 63-letni kierujący osobowym hyundaiem, jadąc ul. Mostową, podczas dojeżdżania do skrzyżowania, nie zatrzymał się i nie ustąpił pierwszeństwa 35-letniemu kierującemu skodą, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Na skutek wypadku 61-letnia pasażerka hyundaia doznała poważnych obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali 63-latkowi uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do tego wypadku ustalają policjanci z drogówki.

Apelujemy o ostrożną jazdę!

Jesienna aura wpływa na pogorszenie warunków drogowych. Szybko zapadający zmrok, częste opady deszczu znacznie utrudniają jazdę. Śliskość nawierzchni wywołana opadami deszczu sprawia, że łatwo utracić kontrolę nad pojazdem. Wydłuża się też droga hamowania. Dlatego kierowców prosimy o ostrożną jazdę.

W przypadku drobnych stłuczek prosimy o natychmiastowe usuwanie pojazdów z drogi, aby nie tamować ruchu i nie potęgować zagrożenia! Przypominamy, że kierujący pojazdem uczestnicząc w zdarzeniu drogowym, w którym nie ma osób zabitych i rannych zobowiązany jest niezwłocznie usunąć pojazd z miejsca zdarzenia, aby nie powodował zagrożenia lub tamowania ruchu. Kierowcy, który nie zastosuje się do tego przepisu – nie usunie pojazdu z drogi i będzie paraliżował ruch - grozi mandat karny.

Zdjęcia: Waszym Okiem – Radio Bielsko