Wiadomości

Okradł kobietę i posługiwał się jej kartami płatniczymi

Data publikacji 11.10.2018

Aż 18 razy posłużył się skradzionymi kartami bankomatowymi 18-latek, który okradł pracownicę jednego z hoteli w Ustroniu. Na drobne zakupy sprawca wydał ponad 300 zł. Kryminalni z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali rabusia, który usłyszał już zarzuty. Za przestępstwa te grozi mu teraz nawet do 10 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło 17 września w jednym z hoteli w Ustroniu, gdzie bielszczanka była zatrudniona. Kobieta dopiero w domu zorientowała się, że z jej torebki zniknął portfel, a wraz z nim dowód osobisty, prawo jazdy oraz 2 karty bankomatowe. O zdarzeniu powiadomiła policję.

Kryminalni z bielskiej „dwójki” poszukiwali złodzieja. Ustalili, że związek z tą kradzieżą może mieć 18-letni mieszkaniec Cieszyna. Sprawca został zatrzymany. Przyznał się do kradzieży. Śledczy ustalili, że aż 18 razy posługiwał się skradzionymi kartami. Na drobne zakupy wydał ponad 300 zł. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce prokurator.

Apelujemy o ostrożność!

Pośpiech, roztargnienie, a czasem naszą zwykłą niefrasobliwość bezwzględnie wykorzystują kieszonkowcy. Ściganie sprawców tych kradzieży jest utrudnione ponieważ zdarzenie trwa zaledwie chwilę i ofiary zazwyczaj nie są w stanie zapamiętać żadnych istotnych szczegółów. Łupem kieszonkowców najczęściej padają telefony komórkowe, torebki, saszetki, portfele czy dokumenty. Pamiętajmy, że ich działalności sprzyja tłok. Dlatego przebywając w biurze, gdzie dostęp mają także obce osoby, w czasie zakupów, zabawy w lokalu, podróżując autobusem czy oczekując na przystanku - zachowajmy szczególną ostrożność. Bądźmy ostrożni szczególnie na targowiskach miejskich, w dużych sklepach i autobusach. W tych miejscach łatwiej złodziejom się ukryć i niepostrzeżenie działać. Pamiętajmy o tym i nie ułatwiajmy im zadania!