Podsumowanie wakacji na bielskich drogach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Podsumowanie wakacji na bielskich drogach

Data publikacji 04.09.2018

Wakacje dobiegły końca. Czas więc podsumować, jak wyglądały one na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Najważniejszą i najbardziej pozytywną informacją jest ta, że w czasie tegorocznych wakacji nie doszło do ani jednego śmiertelnego wypadku drogowego. Odnotowano również mniej wypadków. Mniej było też osób rannych.

Trwające działania „Bezpieczne Wakacje 2018” dobiegły końca. Na bielskich drogach doszło w tym czasie do 26 wypadków i 665 kolizji. Rannych zostało 27 osób. Ani jedna osoba nie zginęła. Na drogach było o wiele bezpieczniej niż w 2017 roku, gdy w miesiącach wakacyjnych odnotowano 40 wypadków – o 14 zdarzeń więcej niż w tym roku. W poprzednie wakacje odnotowano 4 wypadki śmiertelne, a rannych zostało aż 50 osób, czyli o 23 poszkodowanych więcej niż w tym roku. Ponadto w zeszłym roku na drogach doszło do 673 kolizji – o 8 więcej niż w tym roku. W tegoroczne wakacje policjanci zatrzymali ponad 80 nietrzeźwych kierujących i te dane statystyczne są zbliżone to analogicznego okresu poprzedniego roku.

Licząc na utrzymanie tej pozytywnej tendencji, policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”, polegające na edukacji dzieci w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Kierujący mogą spodziewać się również większej liczby patroli w rejonach szkół i przedszkoli.