Wiadomości

Uroczyste pożegnanie z mundurem asp.szt. Bogusława Bułki

Data publikacji 29.06.2018

W komendzie odbyła się dzisiaj uroczysta zbiórka, w czasie której szef bielskiego garnizonu p.o. insp. Krzysztof Herzyk wraz ze swoimi zastępcami mł.insp. Krzysztofem Gałuszką oraz mł.insp. Grzegorzem Jakubcem, uroczyście pożegnali policyjnego emeryta. Na zasłużoną emeryturę przeszedł Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej asp.szt. Bogusław Bułka. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza wydziału kryminalnego, policjanci i pracownicy cywilni.

Policjanci oraz pracownicy cywilni uroczyście pożegnali dotychczasowego szefa wydziału kryminalnego asp.szt. Bogusława Bułkę, który po ponad 25 latach służby odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Asp.szt. Bogusław Bułka od początku pełnienia służby związany był z pionem kryminalnym. Służbę rozpoczął w 1993 r. w Komendzie Rejonowej w Pszczynie. W roku 2004 objął stanowisko detektywa w Wydziale do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W 2014 r. awansował na stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego w Komisariacie Policji w Czechowicach-Dziedzicach, a 2 lata później objął dowodzenie Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Nadzorował trudne sprawy kryminalne o dużym ciężarze gatunkowym, wydźwięku społecznym i skomplikowanym charakterze, jak np.: zabójstwa, rozboje, czy pobicia. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzielił się z młodymi, policyjnymi adeptami.

Szef bielskiego garnizonu p.o. insp. Krzysztof Herzyk wraz z zastępcami mł.insp. Krzysztofem Gałuszką oraz mł.insp. Grzegorzem Jakubcem, podziękowali asp.szt. Bogusławowi Bułce za wzorową, sumienną i pełną zaangażowania służbę. Oprócz ciepłych słów i zapewnienia o pamięci, policjant usłyszał również życzenia zdrowia i realizacji wszystkich planów i zamierzeń, na które do tej pory zabrakło mu czasu.