Zareagowali i ujęli pijanych kierujących - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Zareagowali i ujęli pijanych kierujących

Data publikacji 18.06.2018

Dzięki informacjom przekazanym przez świadków i ich wzorowej postawie, policjanci drogówki zatrzymali nietrzeźwych kierujących. Trwa kampania „Nie reagujesz – akceptujesz”, w którą aktywnie włączają się mieszkańcy naszego regionu. Tylko wczoraj doszło do dwóch obywatelskich ujęć amatorów jazdy "na podwójnym gazie".

Do pierwszego zdarzenia doszło w Bestwinie na ulicy Krakowskiej. Kiedy świadkowie zauważyli jadącego "zygzakiem" volkswagena, natychmiast zareagowali. Udało im się zatrzymać samochód i wyjąć kluczyki ze stacyjki. Sprawca ledwo trzymał się na nogach. Przekazano go w ręce wezwanych na miejsce policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że 46-letni kierujący miał we krwi prawie 2,5 promila alkoholu.

Kolejną amatorką jazdy „na podwójnym gazie” okazała się 63-latka kierująca mitsubishi na bielskiej ulicy Żywieckiej. Świadkowie zauważyli jadący niepewnie samochód. Nie pozostali obojętni. Udaremnili dalszą jazdę kierującej, a następnie przekazali ją w ręce policjantów. Badanie stanu trzeźwości dało wynik blisko 1,5 promila alkoholu.

To nie jedyne przypadki zatrzymania nietrzeźwych kierujących w ostatnim czasie. Tylko w sobotę i niedzielę policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy jeszcze 4 nietrzeźwych kierujących i 2 po użyciu alkoholu.

Dzięki właściwej postawie świadków, którzy bez chwili wahania zareagowali, z ruchu drogowego zostali wyeliminowani kolejni nieodpowiedzialni kierowcy. Teraz amatorom jazdy na podwójnym gazie grozi do 2 lat więzienia i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.