Uczniowie z Mazańcowic zwycięzcami Wojewódzkiego Finału Turnieju BRD

Data publikacji 22.05.2018

Za nami wojewódzki finał 41 Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawody odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Czeladzi. W finale uczniowie z Gimnazjum w Mazańcowicach okazali się bezkonkurencyjni i już wkrótce będą reprezentować nasze województwo w turnieju ogólnopolskim.

Zacięta rywalizacja miała miejsce w trakcie wojewódzkiego finału 41 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych i gimnazjów, który w odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Czeladzi. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego i pierwsza pomoc przedmedyczna.

W kategorii gimnazjów bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Mazańcowic, zaś wśród szkół podstawowych zwyciężyli uczniowie SP nr 1 w Mierzęcicach. Uczniowie tych szkół reprezentować będą województwo śląskie w zmaganiach ogólnopolskich Turnieju BRD, który odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2018 r. w Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem turnieju szkół podstawowych został Jakub Trefon z SP nr 1 w Mierzęcicach, natomiast najlepszym reprezentantem gimnazjum został Bartłomiej Małota z Mierzęcic.

Źródło: KWP Katowice