Wiadomości

Wprowadzenie nowego komendanta w bielskiej „trójce”

Data publikacji 05.03.2018

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej p.o. mł.insp. Krzysztof Gałuszka uroczyście wprowadził dzisiaj na stanowisko nowego Komendanta Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej. Dowodzenie jednym z największych bielskich komisariatów objął kom. Krzysztof Szczyrbowski, który zastąpił na tym stanowisku mł.insp. Mirosława Kusaka.

Dzisiaj w Komisariacie Policji III w Bielsku-Białej w obecności policjantek i policjantów, odbyło się uroczyste wprowadzenie na stanowisko nowego szefa tej jednostki. Komendantem został kom. Krzysztof Szczyrbowski, dotychczasowy Zastępca Komendanta Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej.

Szef bielskiego garnizonu p.o. mł.insp. Krzysztof Gałuszka oficjalnie wprowadził nowego komendanta na stanowisko i wręczył mu rozkaz o powołaniu, życząc jednocześnie sukcesów w kierowaniu nową jednostką. W uroczystości uczestniczył także policyjny kapelan ks. Tadeusz Konik.

Kom. Krzysztof Szczyrbowski to funkcjonariusz z 27-letnim stażem w policji. Swoją karierę zaczynał w ogniwie patrolowo – interwencyjnym Komisariatu Policji IV w Bielsku-Białej, a następnie w roku 1994 awansował do pionu kryminalnego. Dwa lata później został asystentem ówczesnego wydziału dochodzeniowo – śledczego, a następnie w roku 2009, naczelnikiem sekcji kryminalnej w bielskiej „dwójce”. W 2016 roku awansował na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej. Policjant ten był wielokrotnie nagradzany za profesjonalizm, zaangażowanie w służbie oraz wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.