Uroczyste pożegnanie z mundurem - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Uroczyste pożegnanie z mundurem

Data publikacji 23.02.2018

W bielskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka, w czasie której Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej p.o. mł.insp. Krzysztof Gałuszka wraz z zastępcą mł.insp. Grzegorzem Jakubcem uroczyście pożegnali policyjnego emeryta. Na zasłużoną emeryturę przeszedł Komendant Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej mł.insp. Mirosław Kusak. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza oraz pracownicy cywilni.

Bielscy policjanci oraz pracownicy cywilni uroczyście pożegnali dotychczasowego szefa Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej mł.insp. Mirosława Kusaka, który po ponad 25 latach służby odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Mł.insp. Mirosław Kusak od początku pełnienia służby związany był z pionem dochodzeniowo – śledczym. W 2003 r. awansował do bielskiego wydziału Centralnego Biura Śledczego, gdzie zajmował się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości narkotykowej. W roku 2006 został wiceszefem Komisariatu Policji IV w Bielsku-Białej, a dwa lata później objął dowodzenie w tym komisariacie. W 2015 r. został powołany na stanowisko zastępcy jednego z największych bielskich komisariatów - „trójce”, a dwa lata później awansował na stanowisko komendanta w tym komisariacie. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzielił się z młodymi, policyjnymi adeptami.

Szef bielskiego garnizonu p.o. mł.insp. Krzysztof Gałuszka wraz z zastępcą mł.insp. Grzegorzem Jakubcem podziękowali mł.insp. Mirosławowi Kusakowi za wzorową, sumienną i pełną zaangażowania służbę. Oprócz ciepłych słów i zapewnienia o pamięci, policjant usłyszał również życzenia zdrowia i realizacji wszystkich planów i zamierzeń, na które do tej pory zabrakło mu czasu.