Zawody o Puchar Reksia - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Zawody o Puchar Reksia

Data publikacji 16.02.2018

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w edycji 7 Pucharu Reksia, największej imprezy narciarskiej w Polsce dla dzieci i młodzieży. Zawody odbędą się już w najbliższą niedzielę, 18 lutego na stoku Dębowiec w Bielsku-Białej. O bezpieczeństwo uczestników zadbają policjanci z patroli narciarskich oraz wydziału prewencji bielskiej komendy, którzy przypomną miłośnikom sportów zimowych o zasadach obowiązujących na stokach.

Puchar Reksia to impreza, która ma na celu propagowanie idei sportów zimowych, integracji społeczności narciarskiej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych. To impreza na stałe wpisana do kalendarza imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. W zawodach biorą udział dzieci i młodzież do 13 roku życia, zarówno amatorzy jak i trenujący narciarstwo.

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo uczestników imprezy. Będą rozdawać ulotki dotyczące zasad bezpiecznego korzystania ze stoku. Przypomną również o dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Dla najmłodszych zawodników mundurowi przygotowali niespodzianki – konkursy, w których nagrodami będą, m.in. kaski narciarskie.


Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy w towarzystwie sympatycznego Reksia.