Odpowie za kradzież rozbójniczą - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Odpowie za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 02.02.2018

Policjanci z komisariatu w Jasienicy zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież rozbójniczą. 35-latek skradł w jednym ze sklepów papierosy, a w czasie ucieczki zaatakował pracownicę tej placówki. Kobieta usiłowała zatrzymać rabusia i odzyskać skradzione mienie. Za przestępstwo to sprawca może trafić do więzienia na najbliższe 10 lat.

Do zdarzenia doszło w Jasienicy przy ul. Cieszyńskiej. Rabuś skradł 2 paczki papierosów o wartości 30 zł. Zauważyła go pracownica sklepu, która ruszyła w pościg za sprawcą. Pomiędzy napastnikiem, a ekspedientką doszło do szamotaniny. Sprawca odepchnął kobietę i przewrócił ją na ziemię, po czym uciekł.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci szybko ustalili personalia złodzieja, a chwilę później go zatrzymali. Okazał się nim dobrze im znany 35-latek. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Szybko okazało się, że to nie jedyna kradzież, której zatrzymany dopuścił się w ostatnim czasie. Na swoim koncie ma także kradzież laptopa o wartości ponad 2 tys. zł.

Sprawca jest już po zarzutach. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 10 lat więzienia.