Zatrzymany za kradzieże i narkotyki - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Zatrzymany za kradzieże i narkotyki

Data publikacji 15.01.2018

Policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej zatrzymali młodego mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież pieniędzy oraz dokumentów. Jak ustalili śledczy, część skradzionych pieniędzy sprawca przeznaczył na zakup narkotyków w Czechach. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat za kratami.

Pieniądze zniknęły z zaplecza sklepu przy bielskiej ul. Żywieckiej. Złodziej wykorzystał nieuwagę personelu i skradł utarg w wysokości blisko 4 tysięcy zł. Policjanci poszukiwali rabusia, którego wizerunek zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu.

Śledczy szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 20-letni bielszczanin. Zatrzymali sprawcę w jednym z lokali na terenie miasta. Podczas jego przeszukania odnaleźli część zrabowanych pieniędzy w wysokości ponad 3100 zł. Część z tych pieniędzy zatrzymany przeznaczył na zakup narkotyków w Czechach oraz zakup alkoholu. Kryminalni wkroczyli także do mieszkania sprawcy, gdzie w czasie przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń odnaleźli portfel z dokumentami wydanymi na nazwisko młodej kobiety. Sprawca skradł te dokumenty w połowie grudnia zeszłego roku z mieszkania w Bielsku-Białej.

Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie ponad promil alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu, a nazajutrz usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.