Zaatakował policjantów nożem - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Zaatakował policjantów nożem

Data publikacji 03.01.2018

Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Sprawca w czasie interwencji zaatakował mundurowych nożem. Na szczęście żaden z policjantów nie ucierpiał. Napastnik został szybko obezwładniony. Za przestępstwo to grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Dzisiaj około północy policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym, nietrzeźwym mężczyźnie z nożem w ręku. Sprawca szedł ul. Cieszyńską w kierunku ul. Michałowicza. Policjanci podjęli interwencję wobec awanturnika, który na widok umundurowanych stróżów prawa stał się agresywny. W pewnym momencie rzucił w ich kierunku nożem. Na szczęście obaj wykazali się dużym refleksem i zdążyli w porę odskoczyć, unikając zranienia. Napastnik został obezwładniony i zakuty w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu.

Dzisiaj usłyszy zarzuty czynnej napaści na policjantów, a o jego dalszym losie rozstrzygnie prokuratura i sąd. Śledczy wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.