Wiadomości

W czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja

Data publikacji 02.01.2018

Policjantem jest się nie tylko na służbie. Dowiódł tego dyżurny z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, który w czasie wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany 40-latek był poszukiwany przez sąd za wcześniejsze przestępstwa. Grozi mu do 10 lat za kratami.

Mundurowi nigdy nie tracą czujności i zwracają uwagę na pewne sytuacje i zachowania. Tym razem dowiódł tego dyżurny z czechowickiego komisariatu, który w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej. 
Do zdarzenia doszło w jednym z czechowickich sklepów przy ul. Legionów, gdzie złodziej skradł alkohol. Zauważył to pracownik ochrony, który próbował zatrzymać sprawcę. Pomiędzy mężczyznami doszło do szamotaniny, w czasie której napastnik zniszczył mężczyźnie okulary.

Policjant widząc zajście, natychmiast ruszył z pomocą. Pomógł obezwładnić napastnika i przekazał go w ręce wezwanego na miejsce patrolu. Okazało się, że zatrzymany 40-latek był poszukiwany przez sąd za wcześniejsze kradzieże, za które czeka go kilkumiesięczny pobyt w zakładzie karnym. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu, a nazajutrz usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Za przestępstwo to może trafić do więzienia na kolejne 10 lat.