Miarka się przebrała - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Miarka się przebrała

Data publikacji 28.12.2017

28-letni bielszczanin spędzi w areszcie najbliższe miesiące. Decyzję tę podjął sąd na wniosek policji i prokuratury. Mężczyzna jest podejrzany o groźby kierowane wobec mieszkańców bielskiej ul. Skośnej oraz znieważenie stróżów prawa. Za przestępstwa te może trafić za kraty na najbliższe 2 lata.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na bielskiej ul. Skośnej młody mężczyzna awanturuje się z sąsiadami. Nietrzeźwy sprawca, nie pierwszy już raz, groził jednej z mieszkanek pozbawieniem jej życia. Napastnik został szybko i skutecznie obezwładniony przez stróżów prawa. W czasie interwencji w dalszym ciągu zachowywał się jednak agresywnie i wulgarnie wobec interweniujących mundurowych. Znieważał ich słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty. Odpowie za groźby i znieważenie policjantów, za co może trafić za kraty na najbliższe 2 lata. Nazajutrz został doprowadzony do prokuratury i sądu. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. W przeszłości zatrzymany był już notowany za podobne czyny.