Spokojne święta na bielskich drogach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Spokojne święta na bielskich drogach

Data publikacji 27.12.2017

W okresie świątecznym nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci z drogówki, dla których był to czas intensywnej pracy. W ramach prowadzonych działań „Bezpieczny weekend” mundurowi byli obecni na trasach przy drogach wyjazdowych i wjazdowych do miast. Sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan ich trzeźwości oraz stan techniczny samochodów.

Na bielskich drogach doszło w tym czasie do 3 wypadków, w których obrażenia odniosły 3 osoby. Wczoraj (26.12.) tuż po 12.00 w Bielsku-Białej na ul. Orzeszkowej, 34-letni kierujący volkswagenem na skrzyżowaniu ulic potrącił 60-letniego pieszego. Poszkodowany doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. W dniu 25.12. około 16.40 w Czańcu na ul. Kęckiej, 88-letnia kierująca fiatem nie zachowała bezpiecznej odległości od jadącego przed nią renaulta i najechała na tył tego pojazdu. Kierująca fiatem została przewieziona do szpitala. Do kolejnego wypadku doszło 22.12. około 15.30 w Bielsku-Białej na ul. Olszówki, gdzie 45-letni kierujący citroenem potrącił 72-letniego mężczyznę. Na skutek doznanych obrażeń pieszy trafił do szpitala.

Ponadto odnotowano 43 drobne stłuczki. Policjanci wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących. Przeprowadzili blisko 400 różnych interwencji.