Policjanci uratowali starszego mężczyznę - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Policjanci uratowali starszego mężczyznę

Data publikacji 15.12.2017

Policjanci z drogówki patrolując ulice Komorowicką w Bielsku-Białej zauważyli na chodniku nieprzytomnego mężczyznę, któremu pomocy udzielało dwóch przechodniów. Widząc, że jest nieprzytomny i nie oddycha podjęli natychmiastową reanimację.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, sierżant Omar Cobas oraz starszy posterunkowy Piotr Szatanik patrolowali rejon ulicy Komorowickiej. W pewnym momencie zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę. Dwóch przechodniów próbowało udzielić mu pomocy. Policjanci widząc, że starszy pan nie daje oznak życia, jest nieprzytomny i nie oddycha postanowili działać. Nie czekając na przyjazd pogotowia ratunkowego, mundurowi rozpoczęli reanimację. Akcję kontynuowali do czasu przybycia na miejsce załóg pogotowia ratunkowego. Po kilkunastominutowej reanimacji mężczyźnie udało się przywrócić funkcje życiowe i został przewieziony do szpitala. Na pochwałę zasługuje, także postawa przechodniów, którzy nie przeszli obojętnie obok leżącego mężczyzny.

Policjanci uczą się udzielania pierwszej pomocy, jeszcze podczas kursów podstawowych. Przypominamy, że udzielanie pierwszej pomocy jest obowiązkiem każdego z nas.