Wiadomości

Uroczyste pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej

Data publikacji 13.12.2017

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyła się uroczysta zbiórka w związku z zakończeniem służby na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej przez insp. Dariusza Matusiaka. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza bielskiego garnizonu oraz pracownicy cywilni.

Bielscy policjanci oraz pracownicy cywilni uroczyście pożegnali Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusza Matusiaka, który decyzją Komendanta Głównego Policji od dnia 14 grudnia pełnić będzie obowiązki w Komendzie Głównej Policji. Jednocześnie obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej przejął I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Krzysztof Gałuszka.

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusz Matusiak pełni służbę w Policji od 1994 r. Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Opolu oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach na kierunku zarządzanie. W 2002 r. został zastępcą, a następnie Komendantem Komisariatu Policji w Rydułtowach. Kolejnym krokiem w karierze było powołanie w 2004 r. na Zastępcę Komendanta Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim. W 2008 r. został szefem policji w Jastrzębiu Zdroju. Od 2012 r. przez 3 lata kierował garnizonem w Żorach, a w lutym 2015 r. został Komendantem Miejskim Policji w Bielsku-Białej.

W uroczystej zbiórce wzięli udział zastępcy szefa bielskiego garnizonu: mł.insp. Krzysztof Gałuszka, mł.insp. Grzegorz Jakubiec oraz Dowódca Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji mł.insp. Dariusz Fajferek, a także kadra kierownicza i pracownicy cywilni. Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusz Matusiak, żegnając się z bielską jednostką, podziękował policjantom za wspólną służbę, współpracę oraz okazane wsparcie.