Tragiczny weekend na drogach powiatu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Tragiczny weekend na drogach powiatu

Data publikacji 11.12.2017

Pomimo ostrzeżeń trwa czarna seria potrąceń pieszych i wypadków na naszych drogach. Tylko w weekend doszło do trzech poważnych wypadków na drogach w których śmierć poniosła jedna osoba, a troje pieszych z ciężkimi obrażeniami ciała trafiło do szpitali.

Czarna seria rozpoczęła się w sobotę wieczorem, w Czechowicach-Dziedzicach na krajowej jedynce w rejonie skrzyżowania z ulicą Kopernika, na pasie w kierunku Katowic. Jak ustalili policjanci z bielskiej drogówki dwoje pieszych w wieku 22 i 25 lat, którzy przekraczali jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych, zostało potrąconych przez 44-letniego kierującego pojazdem Daewoo. Piesi z obrażeniami ciała trafili do szpitala, gdzie pozostali na dalszym leczeniu.

Do kolejnego potrącenia w tym samym miejscu doszło w niedzielny wieczór. Mężczyzna w wieku 41 lat kierujący pojazdem Audi potrącił 41- letnią kobietę. W wyniku zdarzenia z poważnymi obrażeniami ciała piesza została przewieziona do szpitala.

W niedzielę miał miejsce jeszcze jeden wypadek. W miejscowości Wieszczęta, kierujący samochodem Alfa Romeo najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków ruchu, utracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w betonowy przepust. W wyniku zdarzenia pomimo podjętej reanimacji nie udało się uratować 33-letniego pasażera alfy. Jak się okazało sprawca tego wypadku, 27-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości, mając w swoim organizmie blisko dwa promile alkoholu. Na polecenie prokuratora został już zatrzymany w policyjnym areszcie.

Zmienne warunku atmosferyczne, padający deszcz, śnieg, silny wiatr powodują, że warunki drogowe są trudne. Wywołana opadami atmosferycznymi i niską temperaturą śliskość nawierzchni sprawia, że łatwo utracić kontrolę nad pojazdem. Znacznie też wydłuża się droga hamowania pojazdów. Świadomość tego powinni mieć piesi, którzy muszą zdawać sobie sprawę, że samochodu nie można zatrzymać w jednej chwili w miejscu. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem, nawet na pasach drogowych, może często zakończyć się tragicznie.

Dlatego po raz kolejny apelujemy o ostrożność na drogach !!!

Świadków tych wypadku prosimy o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Rychlińskiego 17, tel. 33 8121280, nr alarmowe 997 lub 112.