Wiadomości

Gratulacje i życzenia z okazji Święta Służby Cywilnej

Data publikacji 13.11.2017

Dzisiaj w bielskiej komendzie odbyły się uroczyste obchody Święta Korpusu Służby Cywilnej. Przypadające na 11 listopada święto, obchodzone od 2000 roku w dniu Narodowego Święta Niepodległości, ma na celu podkreślenie znaczenia roli służby cywilnej i administracji państwowej. Pracownikom cywilnym życzenia i gratulacje przekazali Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusz Matusiak wraz ze swoimi zastępcami: mł.insp. Krzysztofem Gałuszką oraz mł.insp. Grzegorzem Jakubcem.

Dzień 11 listopada nie jest przypadkowy. To symboliczna data odzyskania niepodległości w 1918 roku. Polska zaczęła odbudowę niepodległej struktury państwowości od administracji, a rozpoczęcie działalności przez Służbę Cywilną było pierwszym sygnałem, że „Polska to jeden organizm, którego sercem jest prężnie działająca administracja rządowa”.

Święto służby cywilnej było okazją do złożenia życzeń i podziękowań pracownikom cywilnym. W swoim wystąpieniu Szef bielskiego garnizonu insp. Dariusz Matusiak podziękował za sumienną pracę i zaangażowanie wszystkim pracownikom komendy i komisariatów. Podkreślił jednocześnie, iż korpus służby cywilnej to elitarna grupa zawodowa, do której przynależność jest zaszczytem i powodem do dumy. Jest to jednak również zobowiązanie do zachowania najwyższych standardów moralnych i profesjonalnych oraz do ciągłego doskonalenia.