Akcja „Znicz” na bielskich drogach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Akcja „Znicz” na bielskich drogach

Data publikacji 02.11.2017

Tylko wczoraj nad zapewnieniem bezpieczeństwa czuwało blisko 300 policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy straży miejskiej i żandarmerii wojskowej. Policyjne patrole dbały o bezpieczeństwo podróżnych. Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, kontrolowali stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących. Pomagali w bezpiecznym dotarciu do celu podróży. Kierowali ruchem w okolicach największych bielskich nekropolii.

Na bielskich drogach doszło wczoraj do 1 wypadku i 10 drobnych stłuczek. Do wypadku tego doszło około 19.00 w Kozach na ul. Bielskiej. Z ustaleń wynika, że 46-letni kierujący oplem potrącił 56-letniego pieszego, który przechodził przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Na skutek potrącenia mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała i nieprzytomny został przewieziony do szpitala.

Oględziny miejsca wypadku w Kozach:

 

Ładowanie odtwarzacza...

Do groźnego zdarzenia, w którym rannych zostało 6 osób, doszło także przedwczoraj (31.10) około 22.40 w Mesznej na ul. Szkolnej. 55-letni kierujący BMW, w czasie manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził od zderzenia z hondą kierowaną przez 19-latka. Siła zderzenia była tak duża, że BMW uderzył jeszcze w jadącą za nim alfę romeo. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący BMW miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Obaj kierujący doznali obrażeń ciała i trafili do szpitala. Do szpitala przewieziono również 4 pasażerów hondy w wieku od 15 do 17 lat. 55-latek stracił już prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzuty. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi mu do 4,5 roku więzienia.

Policyjny akcja „Znicz” zakończy się dzisiaj o godzinie 22.00.