Wiadomości

Europejski Dzień Bez Śmierci Drogowej. Zaproszenie na debatę

Data publikacji 21.09.2017

Już dzisiaj, 21 września o godzinie 16.30 w Atrium Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej przy ul. Wzgórze 16 odbędzie się debata społeczna pod hasłem „Zmień nawyki na dobre praktyki”, prowadzona w ramach Europejskiego Dnia Bez Śmierci Drogowej. W akcję, organizowaną przez Stowarzyszenie „Ecodrive” z Bielska-Białej, włączają się policjanci z bielskiej drogówki. Serdecznie zapraszamy!

Projekt ma zachęcić wszystkich użytkowników dróg do refleksji nad swoim zachowaniem, najczęściej wynikającym ze złych nawyków – jazdę z nadmierną prędkością, czy po pijanemu, nieużywanie pasów bezpieczeństwa, korzystanie z telefonu podczas jazdy, podróżowanie niesprawnymi technicznie pojazdami, parkowanie na trasach rowerowych, blokując przejścia dla pieszych, jeżdżąc bez świateł czy angażując się w ryzykowne manewry. Wielu rowerzystów i pieszych zwiększa swój poziom ryzyka, ignorując reguły ruchu drogowego. Projekt ma skłonić do działania - w jaki sposób każdy z nas może wpłynąć na redukcję tych zagrożeń.

Celem projektu jest ZERO śmierci na drogach tego dnia i realizacja WIZJI ZERO aby do roku 2030 wyeliminować ją zupełnie z dróg Unii Europejskiej.

Kampania SKONCENTROWANI wspiera inicjatywę organizując otwartą debatę publiczną dla wszystkich, którzy chcą włączyć się w dążenia #projectEDWARD w ochronę zdrowia i życia ludzkiego.

W ramach akcji w godzinach od 12.00 – 17.00 prowadzona będzie akcja zbiórki krwi dla ofiar wypadków drogowych realizowana przez Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Specjalny ambulans ustawi się w pobliżu Zamku Sułkowskich.

Serdecznie zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu.

Program debaty...