Policjant na medal

Policjanci z uwagi na wykonywany zawód, na co dzień muszą dbać o swoją kondycję i wysoką sprawność fizyczną. Dla asp. Dawida Stwory z wydziału prewencji bielskiej komendy sport to pasja, którą realizuje nie tylko w czasie wolnym od służby, ale również godnie i z sukcesami reprezentując bielską Policję na licznych zawodach. 11 czerwca po raz kolejny znalazł się na podium...

W niedzielę w Mietkowie koło Wrocławia pod patronatem Komendanta Głównego Policji odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie, które obejmowały pływanie na dystansie 950 m, jazdę na rowerze na dystansie 45 km oraz bieg na dystansie 10,5 km. W zawodach wzięło udział około 550 uczestników, nie tylko policjantów, ale również wszyscy ci, którzy chcieli zmierzyć się z tym niełatwym wyzwaniem.

W kategorii policjantów asp. Dawid Stwora zajął II miejsce na 50 startujących mundurowych, natomiast w klasyfikacji ogólnej, w swojej kategorii wiekowej III miejsce.

Jednak to nie jedyny sukces w ostatnim czasie bielskiego stróża prawa. W kwietniu br. zajął on I miejsce w swojej kategorii wiekowej w Duathlonie Katowickim oraz IV miejsce w klasyfikacji generalnej na 200 uczestników. Kolejne tygodnie, to kolejne sukcesy asp. Stwory. 30 kwietnia zdobył I miejsce w Rybnik Triathlon, II miejsce 21 maja w Triathlon Pszczyna oraz III miejsce 4 czerwca w Triathlon Tychy.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!