Policjant z Bielska-Białej stanął na podium

Data publikacji 06.09.2016

St.asp. Marcin Jałowiczor – policjant z wydziału kryminalnego bielskiej komendy nie miał sobie równych wśród policjantów i na V Mistrzostwach Polski Służby Więziennej w Kolarstwie Górskim MTB, wywalczył złoty medal. Zawody, które odbyły się w miniony piątek, zostały zorganizowane przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Jacka Kitlińskiego oraz Dyrektora Zakładu Karnego w Cieszynie mjr Krzysztofa Sojkę.

W tym roku zawody rozgrywano w Ustroniu Jaszowcu na szlakach Beskidu Śląskiego. Do wyścigu na dystansie 25 km zgłosiło się blisko 90 zawodników z całej Polski. Uczestnicy zmagali się na bardzo trudnej trasie, która wymagała dużych umiejętności technicznych. Trasa, na której różnica przewyższeń w niektórych miejscach wynosiła ponad 1500 metrów, prowadziła poprzez górzyste i kamieniste tereny Podbeskidzia. Wśród policjantów najlepszy okazał się st.asp. Marcin Jałowiczor – policjant z wydziału kryminalnego bielskiej komendy. Na pozostałych miejscach uplasowali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie – asp.szt. Michał Kohut oraz sierż.szt. Mateusz Szarzec.