Znakomity występ bielskiej policjantki na IV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu

Data publikacji 22.06.2016

W dniach 10–12 czerwca 2016 roku w podkarpackim Sanoku odbyły się IV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Reprezentantka z Bielska - Białej - sierż.szt. Marta Waliczek wróciła do domu z dwoma złotymi medalami.

Zawody zostały zorganizowane przez Biuro Kadr i Szkolenia Centralnego Zarządu Służby Więziennej w Warszawie, Zakład Karny w Łupkowie oraz Polski Związek Kickboxingu. A całe wydarzenie miało na celu podniesienie poziomu wyszkolenia funkcjonariuszy i żołnierzy, propagowanie zdrowego trybu życia oraz integrację przedstawicieli służb mundurowych.
Do startu zgłoszonych zostało blisko 150 reprezentantów służb mundurowych z całej Polski. Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach reprezentowała bielska policjantka, sierż.sztab. Marta Waliczek. Policjantka rywalizowała w swojej kategorii wagowej, tj.-60 kg, w dwóch formulach: K-1, gdzie wygrała walkę finałową przed czasem oraz w Kick- Light, pokonując przeciwniczkę wysoko na punkty. Tym samym zdobyła dwa złote medale, a ponadto decyzją sędziów został jej przyznany tytuł i Puchar dla Najlepszej Zawodniczki.