Wiadomości

Triathlonista w mundurze

Data publikacji 03.06.2015

Miło nam poinformować, że nasz kolega mł.asp. Dawid Stwora zajął wysokie III miejsce w rozgrywanych ostatnio w Pszczynie zawodach triathlonowych Silesian Man, w których uczestniczyło ponad 260 zawodników. Nieco ponad godzinę, a dokładnie 1.03,15 zajęło mu pokonanie trzech dystansów: 22 km na rowerze, 5 km biegu i przepłynięcie 500 m.

Triathlon to jego specjalność, a w szczególności upodobał sobie zawody na dystansie „Iron Man”, gdzie zawodnicy pokonują 180 km na rowerze, 48 km biegu i płyną prawie 4 km. Policjant z Bielska-Białej mł.asp. Dawid Stwora oprócz dobrych wyników w służbie może się pochwalić niecodzienną pasją, którą realizuje poza służbą, osiągając coraz lepsze wyniki w zawodach triathlonowych. W miniony weekend uczestniczył w zawodach Silesian Man, które odbywały się Pszczynie. Na starcie spotkało się ponad 260 zawodników. Nasz kolega wywalczył miejsce na podium, zajmując wysoką III lokatę. Początkiem maja uczestniczył w Triathlonowych Mistrzostwach Polski w miejscowości Jacnia na Zamojszczyźnie, gdzie zajął 14 miejsce, pokonując na rowerze trasę 90 km, 21 km biegu i przepłynął blisko 2 km.

Dawid od najmłodszych lat pasjonuje się sportem. Przez 15 lat trenował karate, a później kolarstwo i biegi. Od ponad 4 lat z powodzeniem uprawia triathlon. Swoją pasję świetnie godzi z obowiązkami służbowymi. Na co dzień dowódca Grupy Szybkiego Reagowania w Wydziale Prewencji w Bielsku-Białej, przewodnik psa tropiącego, instruktor technik i taktyk interwencji oraz pirotechnik, wybiera triathlonowe zawody dla „ludzi z żelaza”. Dawid nawet nie myśli o zasłużonym urlopie. Już bowiem przygotowuje się do startów na kolejnych imprezach, a nad morze wyjeżdża tylko po to, aby uczestniczyć w zawodach Iron Man, które odbędą się wkrótce w Gdyni. Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!