Policjanci uczestniczyli w biegu ulicami miasta

Data publikacji 19.05.2015

Reprezentacja ponad 20 policjantów z całej Polski uczestniczyła w niedzielnym biegu, który już po raz 23 przebiegał ulicami Bielska-Białej. Najlepszy rezultat w Biegu Policjantów uzyskał Roman Romanenko z Ukrainy, który w kwalifikacji generalnej zajął wysokie III miejsce. Zaraz za nim uplasowali się dwaj policyjni biegacze z Bielska-Białej: mł.asp. Dawid Stwora oraz podinsp. Tomasz Włodarski.

W niedzielę punktualnie o 11.00, ponad 1500 biegaczy stawiło się na stracie biegu przy ul. Grażyńskiego. Do Bielska-Białej zjechali zawodnicy z całego kraju oraz z Kenii, Niemiec, Holandii, Czech, Ukrainy, a nawet Nowej Zelandii. Trasa na dystansie 10 km, jak co roku prowadziła głównymi ulicami miasta obok dworca PKP, zamku Sułkowskich, teatru, poczty w kierunku Szczyrku. Po pokonaniu 6 km biegacze skierowali się na drugą stronę rzeki Białej, aż do mety na Placu Ratuszowym przy Urzędzie Miejskim.

Bieg ulicami Bielska-Białej organizowany jest nieprzerwanie od 1993 roku. W tym roku po raz drugi policjanci wystawili swoją reprezentację. Spośród 21 startujących mundurowych najlepszy okazał się Roman Romanenko z Ukrainy, który w kwalifikacji generalnej zajął wysokie III miejsce (z czasem 00:30:19). Kolejne miejsca na podium zajęli policjanci z Bielska-Białej: mł.asp. Dawid Stwora (00:37:17) oraz podinsp. Tomasz Włodarski (00:39:20). Zwycięzcy odebrali puchary z rąk Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej podinsp. Krzysztofa Gałuszki. Wśród mundurowych biegaczy płeć piękną reprezentowała jedyna policjantka asp. Teresa Kocoń, która na co dzień pełni służbę w Wydziale Kryminalnym komisariatu I.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!