Policjanci uczestniczyli w biegu ulicami miasta

Data publikacji 19.05.2014

Reprezentacja 26 policjantów z całej Polski uczestniczyła we wczorajszym biegu, który już po raz 22 przebiegał ulicami Bielska-Białej. Najlepszy rezultat wśród mundurowych uzyskał sierż.szt. Jacek Michulec z komendy w Żywcu. Zaraz za nim uplasował się mł.asp. Dawid Stwora z Bielska-Białej. Trzecie miejsce zajął st.sierż. Marcin Górka z Gorlic.

Wczoraj punktualnie o 11.00, ponad 1100 biegaczy stawiło się na stracie biegu przy ul. Grażyńskiego. Do Bielska-Białej zjechali zawodnicy z całego kraju oraz z Kenii, USA, Niemiec, Słowacji, Włoch, Irlandii, Czech, Hiszpanii i Ukrainy. Trasa na dystansie 10 km, jak co roku prowadziła głównymi ulicami miasta obok dworca PKP, zamku Sułkowskich, teatru, poczty w kierunku Szczyrku. Po pokonaniu 6 km biegacze skierowali się na drugą stronę rzeki Białej, aż do mety na Placu Ratuszowym przy Urzędzie Miejskim.
Bieg ulicami Bielska-Białej organizowany jest nieprzerwanie od 1993 roku. Oprócz biegu głównego organizowany jest bieg młodzieżowy (12-19 lat, na dystansie 4 km) oraz wyścig wózków na 10 km. W tym roku po raz pierwszy policjanci wystawili swoją reprezentację. Spośród 26 startujących mundurowych najlepszy  okazał się sierż.szt. Jacek Michulec z komendy w Żywcu (25 miejsce w klasyfikacji ogólnej). Drugie miejsce zajął nasz kolega mł.asp. Dawid Stwora z wydziału prewencji (51 miejsce). Na trzecim miejscu uplasował się st.sierż. Marcin Górka z komendy w Gorlicach (59 miejsce). Zwycięzcy odebrali puchary z rąk Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej podinsp. Jarosława Mańdoka.